Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

niknedkov avatar niknedkov 1 Точки

[Homework] Square of Stars и for-цикли

Здравейте,

къде мога да намеря информация за значението на отделните части в скобите на цикъл for,

и как мога да обвържа цикъла с определен символ, например изписване на * или празен интервал " "?

От самостоятелно ровене в интернет намерих това:

for (initializer; condition; iterator) 
от тук:

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ch45axte.aspx

... но не мога да разбера какво прави всяко от тях на практика.

 

В задачата за първото домашно пише:

"var n = int.Parse(Console.ReadLine());

1.       Допишете програмата по-горе, за да отпечатва квадрат, съставен от звездички. Може да се наложи да използвате for-цикли. Потърсете информация в Интернет."

Не искам готово решение, а искам да разбера как работи цикъла.

1
Programming Basics 12/06/2016 17:49:52
kami_1197 avatar kami_1197 2 Точки

static void Main(string[] args)
        {
            var n = int.Parse(Console.ReadLine());
            Console.WriteLine(new string('*', n));

            for (int i = 0; i < n - 2; i++)
                Console.WriteLine(new string('*', 1) + new string(' ', n - 2) + new string('*', 1));

            Console.WriteLine(new string('*', n));
        }

Това е най-лесното и най-краткото решение на задачата.

1
Kralev avatar Kralev 15 Точки

Здравей! На мен това решение ми дава грешка! Не знам доколко е правилно, но при мен не работи!

0
14/06/2016 23:16:12
kami_1197 avatar kami_1197 2 Точки

Къде го пробва и при копирането сложи ли го точно на мястото му?

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Kralev решението работи, но няма class и using system, затова не може да ти го компилира, вземи само кода от main метода. kami_1197 само да допълня, че когато имаш статично по една звездичка няма нужда от new string ето така -> http://pastebin.com/vmCThp4a

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Наиситна е най-лесното решение! Аз не знаех обаче, че може да се изплзва конструктор като в случая с new string, без да се присвоява на променлива, а направо да се отпечатва. Така създаваме ли изобщо нови стрингове ?

0
Kralev avatar Kralev 15 Точки

Здравейте! Пробвах го и на Visual и на Judge. Отново пробвам и отново не става! И го слагам в метода, както си трябва! Няколко пъти проверих дали го правя правилно! Не казвам, че не е в мен грешката но ако е в мен не мога да я открия!

 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Вземи ето този код и го пейстни тук и няма начин да не стане.

0
esetra avatar esetra 1 Точки

При мен също нищо не рисува, но минава в джъдж. Не знам защо.

Лошото е, че изобщо не мога да разбера кога, къде и защо, какво се пише или ползва...

Като абсолютно начинаеща ми се струва, че имам нужда някой да ми обясни подробно, как и кога да ги използвам тия методи и цикли и защо точно тях. 

Искам тия кодове да ми проговорят,! :)

Сама не стигам до никъде...

1
kami_1197 avatar kami_1197 2 Точки

Тази задача беше последната с * точно защото е нещо, което е по-трудно от останалите и искаха от нас да се поровим в интеренет, за да успеем да я направим. Тепърва ще ни ги обясняват тези неща и ще ги разбираме.

0
esetra avatar esetra 1 Точки

Благодаря ти, Bobi! Аз го четох това обяснение, срещнах и много други, но ми е трудно да разбера. Надявам се след втората лекция да схвана малко повече. :)

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Спокойно ще се научиш, ще ти стане лесно... само не трябва да се отказваш, трябва всеки ден да учиш и да кодиш, за да вървят нещата, просто си изисква време за да усвояваш материяла. Напред става все и все по трудно, но ако имаш желание, нищо нпма да те спре!

0
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

Проблемът да не работи кода на Kami_1197 поне при мен е в static void Main(string[] args), трябва да е public static void Main(string[] args) , иначе самия код си е верен...

Това е текстът на грешката, която дава след като го копирам: Fatal Error: Public Main() method is required in a public class

0
16/06/2016 09:10:33
KostadinKotevski avatar KostadinKotevski 24 Точки

Кода работи перфектно само трябва да се добавят } }  накраят. Найстина е най-простото решение с материала до тук! Поздрави и благодаря! 

0
29/08/2016 21:53:34
Eristoff avatar Eristoff 0 Точки

Добро решение на задачата, помогна ми да разбера смисъла на new string.

Благодаря!

0
sharpfen avatar sharpfen 0 Точки

Kami 1197 == Ти си страхотна ! :) 

Много готино и просто решение ! :) 

 :) Това с Плюсовете не се бях сетил :)

 

0
07/01/2020 12:57:18
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.