Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nasko13 avatar Nasko13 0 Точки

Nums 1-20

Здравейте,

моят въпрос е относно задачата, в която трябва да се принтират числата от 1 до 20. Не очаквах да се затрудня, но не мога да намеря грешката.. Във Visual Studio всичко си протича нормално, кода ми се компилира и отпечатва на конзолата, но като го кача в judge системата ми дава 0/100...

using System;

class Program
{
    static void Main()
    {
        for (int i = 0; i <= 20; i++) 
        {
            Console.WriteLine(i);
        }
    }
}

Това е кода ми и благодаря предварително

Тагове:
0
Programming Basics
ppepii avatar ppepii 0 Точки

задал си условие i = 0 следователно първото число което ще се принтита е 0 а не 1. Започни цикъла от "int i = 1"

0
IVANMARINOV1975 avatar IVANMARINOV1975 19 Точки

При теб отпечатва от 0 до 20.Сложи от i=1.

 for (int i = 1; i <= 20; i++) 
        {
            Console.WriteLine(i);
        }

0
Losko avatar Losko 69 Точки

Кода ти не печата от 1-20 а от 0-20. Провери си параметрите на цикъла.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Здравей,

For цикъла се състой от инициализация, условие, обновяване и тяло на цикъла. Инициализацията int i = 0; се използва за деклариране на променливата и задаване на нейната начална стойност. Условието на for цикъла i < 10; казва до кога да се върти самият цилкъл и обновяването i++; означава на всяка итерация цикъла да се увеличава с едно. съответно може да се променя взависимост от вида на задачата, може да е i+=2; или  i *=3; и т.н. и в тялото се пише сорс кода. В конкретния случай проблема ти идва от там, че започваш от 0, а трябва да е от 1, както споменаха и колегите по-горе. може и да го обънеш цикъла ето така:

 for (int i = 20; i > 0; i--)
        {
            Console.WriteLine(i);
        }

Тогава числата ще са от 20 до 1. Това е обратен цикъл.

2
15/06/2016 12:28:45
mike.consult avatar mike.consult 0 Точки

Здравеите и аз имам проблем с тази задача.Всичко е както трябва а системата ми дава Compile time error

Пробвам и по двата начина и с loop и с 20 реда стринг но пак не се получава ето ги и кодовете.

 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Nums1To20
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine(1);
            Console.WriteLine(2);
            Console.WriteLine(3);
            Console.WriteLine(4);
            Console.WriteLine(5);
            Console.WriteLine(6);
            Console.WriteLine(7);
            Console.WriteLine(8);
            Console.WriteLine(9);
            Console.WriteLine(10);
            Console.WriteLine(11);
            Console.WriteLine(12);
            Console.WriteLine(13);
            Console.WriteLine(14);
            Console.WriteLine(15);
            Console.WriteLine(16);
            Console.WriteLine(17);
            Console.WriteLine(18);
            Console.WriteLine(19);
            Console.WriteLine(20);
        }
    }
}

 

и по вторият начин :

using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Nums1To20
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            
                for (int i = 1; i < 21; i++)
                {
                    Console.WriteLine(i);
                }
            }
    }
}

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Compile time error - означава, че не си маркирал и пейстнал в Judge целия код. Използвай Ctrl + A -> Ctrl + C -> Ctrl + V.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.