Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Вече съм на лаптоп и не ми дава да инсталирам visual studio 2015

имам вече лаптоп но имам проблем защо не ми дава да  инсталирам visual studio 2015  характеристикатата на лаптопа е   intelpentium- 2.20; ram 2GB video 256  защо не ми дава ако знаете как моля помогнете ми изостанал съм много със матреала  ??? 

EDIT: Темата беше преместена в адекватния раздел.

0
Programming Basics 06/06/2016 16:44:01
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Не си се прецакал, просто си взел една 'база'. Сложи още една пръчка рам и за 100 лева вземи някакво SSD и си оправяш проблема, иначе ако сложиш само рам /да стане 4гб/ пак студиото ще зарежда, докато стане време за бакенда. Моя като го взех и беше с 8 рам и като подпалих 2-3 програми за изпит и бавеше и ми късаше нервите .Сложих му още 8 рам /стана 16гб/ и едно samsung 850 pro SSD и рестарта му е за 7 секунди готов за подвизи. Ти така или иначе трябва да направиш нещо след време, защото няма да пишеш Hello world вечно. Примерно имаш 10 часа кодене днес и 4 часа от това време чакаш да зарежда програма. Набутай още малко пари в машината, за да можеш по-бързо да си ги върнеш. 

1
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Хубаво го казахте но като нямам парите как да го направя :(( 

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Не е необходимо да закупуваш нищо на този етап. Алтернативите на Visual Studio ще ти свършат работа в рамките на курса.

0
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

До сега се  упражнявах но  пиша кода цъкам на ( Ctrl+F5 ) и ми искарва грешка помощ :( :( кога ще се науча да му се невиди :( 

0
btonew avatar btonew 43 Точки

Гледай лекциите от курса и решавай задачите, и лека полека ще усвоиш основите.

0
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Добре де как да го разбирам сега :@  събрах си праи и си купих нов компютър със 8-GB RAM  4-ядрен процесор с по 3.00 Ghz  и 3-GB видео карта и пак не иска да инсталира  VS 2015  :@@  ???????

0
ivandjelo avatar ivandjelo 0 Точки

Почти всичко забравих код не мога да пиша офф :((  искам да стана програмист искам да се рализирам а нищичко не знам нищо чудя се дали да спра до тук и след като завърша 12 -ти клас да кандидатствам  във софтуни объркан  съм не знам какво да правия :((( 

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Пробвал ли си да гледаш лекциите и на момента да даваш пауза на видеото и да пишеш код. Ако не си опитай и така. Пробвай различни начини и варианти да видиш при какви условия помниш най-добре. Не се предавай. Просто пиши код. Независимо дали гледаш видео или се опитваш да измислиш алгоритъм важното е да пишеш код..всичко, което правиш трябва да свърша с писане на код.

0
11/09/2016 00:39:38
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

Изчетох коментарите набързо и мисля, че мога да ти помогна да си оптимизираш машината без да инвестираш допълнително в хардуер ако все още не си си решил проблема. 

Имах подобен проблем и цели 2 дена загубих, за да го реша. За да инсталираш VS 2015 ти е нужен 

най-малко уиндоус 8.1 или уиндоус 10. Аз се принудих да мина на уиндоус 8.1 и бях доста лошо изненадан.

След инсталацията на този уин трябва да инсталнеш  IE 10 и .NETframework 4.5., както и офис пакет 2013.

Като инсталнеш всичките тия неща инсталваш VS 2015 - ще ти отнеме около 4 часа! След 4 часа ако е стигнало 78 - 80% 

и не мърда значи няма да стане. След като инсталнеш VS ще ти върви бавно, но сега ще ти кажа как да оптимизираш работата 

на лап топа си (HDD). Инсталваш си уин 8 manager - ще го намериш в някой тракер и от него правиш оптимизация. После си инсталаш по-стара версия на ccleaner като 2.22.968 чистиш джънк файловете и оправяш регистрите. След това си инславаш

Raxco PerfectDisk Professional Bussines v13.0 Build 843 Final - дефрагментатор на паметта, който да ти подреди програмите в (C;) така че да ти намали максимално времето за стартиране на дадена програма. Пускаш тоя дефрагментатор веднъж да ти подреди (C:) на опция smart defrag, като си свържши работата пак го пускаш, но на опция consolidate free space. След тая процедура трябва да си направиш виртуалната ти памет да е равна на физическата РАМ памет. Ако си свикнал с стърт бутон

 си инсталирай classic Shell - програмка писана от българин дето ти връща готиното и удобно старт бутонче долу ляво - ще я намериш по тракерите. Иска ми се и други неща да те посъветвам, но ако нямаш достатъчно опит може големи неприятности да си направиш на машината. 

Желая ти успех!

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Windows 8 изобщо не го препоръчвам на никого. Ако можете слагайте направо 10. По-добре е от 8. Поне при мен 10 върви по-добре от 8

0
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

Колега относително прав си за Win 10.

Веднага ти пиша защо - виж параметрите на лап топа на ivandjelo драйвери за хардуера на такива стари машини или не се пишат или ако са написани

увисват. Последната година най-малко 70 машини подобни на тази са минали през ръцете ми....и най-често увисват видео драйверите и тръгват под дефаулт. Колкото до уиндоус 8 само като му спомена името получавам болки в сърдечната област, но няма друг начин колегата да си инсталира VS 2015. На уин 8 поне някой от драйверите от уин 7 вървят.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

g_todorov - какъв офис пакет 2013, какви 5 лева?

VS няма никакви зависимости към офис пакети, изобщо не е нужно да се инсталира подобно нещо.

0
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

a.angelov с кой офис пакет ще си отваря колегата домашните и паур-поинт презентациите към Софтуни?

Иначе да - няма зависимост между VS 2015 и офис пакет 2013 :)))

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Както беше написано от теб и във връзка с конкретната тема, излизаше че е задължителен за VS-то, затова си позволих коментара.

0
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

Просто се опитвам да помогна на колегата, защото на мен са ми помагали и искам да върна жеста.

По този начин, като споделяме знание и опит ще стане по-лесно на всички ни.

Лек ден от мен.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.