Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ros_rbb avatar ros_rbb 3 Точки

Реализация с курса приложна системна администрация.

Здравейте,

Искам да изкажа бладорности и моето признание към Г-н Братухчев и курса по системна администрация, който той ни води. По време на курса бях в процес търсене и смяна на работата си от сферата на телекомуникациите към сферата на системната администрация. Поради тази причина и се записах на курса за да наваксам пропуски които имам. Минах през процес на интервюта и подбор между кандидати за няколко западни и български комапнии. В процеса на подбор ми бяха задавани редица въпроси свързани с компютърни мрежи, сървари, Active Directory, групови политик, SQL, Windows, инсталации, back up решения, виртулизаци и много други. На част от въпросите нямах отговори. Понеже ми хареса подхода му по време на курса реших след всяко интервю да му задавам въпросите на които не успявах да отговоря. Така в рамките на няколо седмици събрах  от него отговори и пояснения на голям процент от въпросите по които имах пропуски. Естествено въпросите в повечето компании се повтаряха и заедно с наученото на курса бях одобрен и нает в голяма междунардна компания.
Повечето неща, които правим в новата  IT компания съвпадат с тези показани ни на курса, има и други различни от тях, но се надявам да ги подготви и предаде на следващия курс. И тях му ги подготвям като въпроси :))

Това е от мен:)

 

3
Windows System Administration 21/08/2016 09:51:58
georgi.yankov11 avatar georgi.yankov11 1 Точки

Поздравления! 

 

Имам няколко въпроса.

Каква точно длъжност заемаш сега, и доволен си от фирмата.

Ако може да дадеш повече инфо на лично.

 

Благодаря предварително.

0
ros_rbb avatar ros_rbb 3 Точки

Здравейте,

Как работят DNS, DHCP но ниско едва ли не битово ниво, груповите политики, как може да се инсталират 50 компютъра най-бързо ( с WDS както на курса), failover, Миграции на 2003 към 2008-2012, видове back up, back up на SQL, DDos атаки, много секюрити въпрси. Компютърен, мрежов и сърварен хардуер.Домей контролери и най-добри практики за тях.  ISO-OSI. Hyper-V i VMware всякакви въпроси за тях. И редица казуси които няма как да се опишат с по едно изречение например ако имаме три сървара работещи на три локации в failover и някой среже кабелчето на първия работеш сървар, но само за интернета му какво ще стане? И много, много въпроси за Windows и мрежи...

0
vbratuhchev avatar vbratuhchev 39 Точки

Успехи,

радвам се, че съм бил част от нещо хубаво.

 

Колеги,

ако имате въпроси относно интервюта, ИТ проблеми или искате да смените работата си ще се опитам да помогна на всеки.

 

Поздрави,

Венци Братухчев

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.