Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

onefen avatar onefen 27 Точки

Проблем с pagination

Здравейте някои ползвал ли е pagination.

Аз опитах да го вкарам в действие, но не ми работи правилно.

Когато натисна на 2 страница не прави заявки и не взема нищо. Може би проблемът е че не мога директно да позлвам pageNumber в заявките, тъй като в Kinvey пише че pagination се прави по следния начин:

url: BASE_URL + 'appdata/' + APP_ID + '/Issues/?query={}&limit=' + pageSize+ '&skip=' + skippedItems,

където limit е броя на Issuetata на една сраница (в моя случай констата със стойност 5), а skip е броят на issuetata които пропуска, т.е.

ако е 0 ще даде първите 5, ако е 5 вторите, 10 третите и тн.

смятам го по формулата:

let skippedItemes = (params.pageNumber - 1) * PAGE_SIZE;

но понеже съм му задал първоначално pageNumber = 1, като отворя View all Issues ми дава първите 5 като в заявката skip ми е 0, а като натисна на втора страница нищо не става, а би трябвало да ми направи нова заявка при skip=5.

Някой може ли да каже къде бъркам. Ето линка към проекта:

https://github.com/onefen/SoftwareTechnologiesPracticalProject/tree/master/app

В папката js са съответно контролерът issue-controller и сървиса, който прави заявките issue-service, във view-то issues.html, наи отдоло е pagination-на вкарам, останалото е библиотеката и един template, които съм ги взел на готово.

Благодаря предварително

Тагове:
Innos avatar Innos 419 Точки

Много семпла грешка, няма функция с името getIssues(). В Issues.html pagination елемента имаш това:
ng-change="getIssues(issueRequestParams)
В issue controller-a ти истинската функция се казва getAllIssues:
$scope.getAllIssues
Промяната е лесна:
ng-change="getAllIssues(issueRequestParams)
Така бачка, тествах го XD.

1
30/08/2016 01:16:45
onefen avatar onefen 27 Точки

Да тръгна благодаря. Много глупава грешка наистина.

То даже беше подчертано името на функцията във view-то и пишеше че не я разпознавам ама кой да види

:)

Сега ще се опитам да вкарам pagination и за коментарите, че за момента имам само за Issue-тата

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.