Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

[List] - Homework - Largest Increasing Subsequence

Здравейте, колеги!
Имам въпрос относно задачата от List & Matrices - Homework: * Largest Increasing Subsequence
С условие: Read a list of integers and find the longest increasing subsequence. If several such exist, print, the leftmost.
В Judge-a е на адрес: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/173#11
Кодът, който съм написал е следният: http://pastebin.com/Lx4sJdjz
Дава ми само 70 точки.
Заложил съм и тестовите примери.
Усъмни ме нещо в единият от дадените примери (в слайд 34)
Examples:
Input: 11 12 13 3 14 4 15 5 6 7 8 7 16 9 8
Output: 3 4 5 6 7 8 16

По каква логика, последното число от поредицата в изходът е 16 а не 9 ?
Не трябва ли последното число да бъде 9?
Съответно изходната редица: Output: 3 4 5 6 7 8 9
 

0
Programming Basics
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Здравейте, тъй като тази тема е точно за задачата по-която имам въпрос. Може ли да ви помоля да погледнете моето решение, аз доста се измъчих и заради 1-2 ситуации, се наложи да преправям кода, по не много умен начин, но все пак накрая ми работи с примерите от задачата. Опитах се да намеря задачата в Judge системата ама май вече я няма.

 

Задача код: цък

0
09/02/2017 10:33:20
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.