Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vesidashinova avatar vesidashinova 0 Точки

Проблем при инсталацията на Wordpress - Can't create wp-config.php

Здравейте, някой да знае как да се справя с този проблем?

Благодаря

 

Sorry, but I can’t write the wp-config.php file.

You can create the wp-config.php manually and paste the following text into it.

After you’ve done that, click “Run the install.”

 

Какво трябва да се попълни във файла? 

<?php

/**

 * The base configuration for WordPress

 *

 * The wp-config.php creation script uses this file during the

 * installation. You don't have to use the web site, you can

 * copy this file to "wp-config.php" and fill in the values.

 *

 * This file contains the following configurations:

 *

 * * MySQL settings

 * * Secret keys

 * * Database table prefix

 * * ABSPATH

 *

Тагове:
0
WordPress Basics
filip.ivanov avatar filip.ivanov 16 Точки
Best Answer

При мен това също се получи (аз съм на МАС) защото не бях дал read&write права на 'база данни' папката (и всички нейни подпапки) в htdocs в XAMPP.

След като копираш файловете от прясно свалената папка WordPress (от wordpress.org) и стартираш WordPress, една форма те кара да попълниш Database Name (името на базата данни, която си създал чрез myPHPadmin), Username (root), Password (празно), Database Host (localhost), и Table Prefix (оставяш го както си е).

Тази форма можеш да видиш в условията за първото ни домашно (https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/13857/exercise-problem-descriptions-wordpress-basics-march-2017 - страница 17).

Когато кликнеш на "Submit", формата генерира файла "wp-config.php" съдържащ кода (предоставен от колегите, а също така и от WordPress, когато те кара да го копираш ръчно, както в твоя случай) и го запазва в база данни папката, която си създала в XAMPP > xamppfiles > htdocs. Ако тази папка (където реално са ти всички файлове на WordPress) няма read&write права, myPHPadmin не може да запази този "wp-config.php" файл в нея.

Когато WordPress ти дава възможност да си създадеш чисто нов файл (.txt) - както е станало в твоя случай - ти копираш текста (но само след като си попълнила формата), преименуваш го на "wp-config.php" и ръчно го drag & drop'ваш в база данни папката, и това е нормално да проработи защото ти го правиш, а не myPHPadmin.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.