Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TeodoraL.Kostadinova avatar TeodoraL.Kostadinova 2 Точки

Задаване на максимална дължина на double

Здравейте,

имам големи проблеми с форматирането, и за всеки казус си търся информация. Въпросът ми е: как да зададем максимална дължина на стойност от тип double? Спомням си че съм виждала как се прави в един учебник, но вече не разполагам с него.

Примерно: искам да си форматирам double с дължина 15 digits,  и броя на символите след десетичната запетая да е винаги равен на 15 - броя на символите преди запетаята.
Извинявам се за глупавият въпрос, но все пак съм начинаещ.

 

Тагове:
0
Programming Basics
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки

https://pastebin.com/rv2WscqQ

Ето пример - не се променя числото, а само се визуализира с различен формат.

Edit: Може би първо да уточниш кой език, защото горният пример е за java :)

0
02/05/2017 14:12:40
TeodoraL.Kostadinova avatar TeodoraL.Kostadinova 2 Точки

Не ми изглежда като това, което търся аз...искам общия брой на digits да е 15.

Примерно, ако преди точката цифрите са 3, след нея да остават 12.

Или ако преди точката цифрите са 12, след нея да остават 3.

Виждам че съм задала въпроса по объркващ начин.

Имам предвид " броя на символите след десетичната запетая да е винаги равен на 15 МИНУС броя на символите преди запетаята"

0
02/05/2017 14:24:56
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки

https://pastebin.com/yHGS0fXD

2 формата един след друг:

първо форматираш като число с %.15f - подсигуряваш, че ще има винаги 15 символа

второ форматираш като стринг с дължина 15 с %.15s

Edit: на втория формат трябва да е %.16s - 15 цифри + 1 точка, вече работим със стринг

0
02/05/2017 15:06:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.