Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

georgebalinov avatar georgebalinov 67 Точки

UI & Web Design - Финал на курса и какво следва

С едно последно включване от мен за този курс бих искал да сърдечно да поздравя всички, явили се на изпита и специално на тези от вас, които си заслужиха и сертификат!

Не забравяйте, че с курса само напипахме основите на професията уеб дизайнер. На всеки един от вас, който иска да продължи да се развива в сферата му предстоят години работа по най-различни проекти с още по-различни екипи. Единствено чрез опит с реални сайтове ще добиете нужния усет и увереност за да създавате най-добрата си работа.

Имайки добра представа от курса и придобитите знания, бих искал да ви попитам какви неща бихте искали да научите в следващо ниво на курса? Всякакви идеи са добре дошли, и ще се радвам да ги обсъдим заедно тук, в тази тема.

Споделям ви и снимката, която направих в началото на изпита:

Поздрави,

Г.

Тагове:
1
UI & Web Design 06/07/2017 18:32:41
DesislavaShtebetovska avatar DesislavaShtebetovska 3 Точки

Здравейте Георги,

благодаря за споделения опит. Курса беше вдъхновяващ и много полезен за мен. За следващото ниво на обучение бих се радвала да науча още повече - за типографията и как тя се вписва в потребителския интерфейс за различен вид бизнеси и дизайни, какви са насоките в дизайна за различните видове продукти и услуги, как графичния дизайн да бъде създаден така, че да е интуитивен и бързо възприеман от потребителя, като доставя нужното послание. Какво очакват от уеб дизайнера хората, които пишат кода, които сглобяват архитектурата и скелета, логиката на сайта. Има ли правила за гореизброенти неща, кое е задължително, въпреки че дизайна е творчески процес. Много важни са детайлите. Мисленето на дизайнера, къде трябва да се срещне с мисленето на програмиста? Кое е важно? Аз, имам много въпроси. Интересно ще ми е, да сподилите опит от гледна точка на потребителя - как клиента определя и дефинира желанията си, ползвате ли анкетна карта при първа среща с клиент, какви инструменти и подходи ползвате? Искам да видя как един Photoshop файл се превръща в код, как се визуализира и раздвижва, каква е технологията и последователността за това. Интересува ме професионалния подход. Всичко свързано с Уеб front-end ме вълнува. 

Поздрави,

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.