Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

valkata1220 avatar valkata1220 20 Точки

[Programming Fundamentals] Fish Statistics

Задачата ми дава 50/100 в Judge  , като всички нулеви ми  минават . Това е кодът ми !

Fish Statistics
You are a marine biologist tasked with researching various types of fish. You will receive a single line on the console as input. From this line, you must extract all the fish you find and print statistics about each one.


Fish are categorized by three criteria: tail length, body length and status. A standard fish looks like this:
      ><(((('>

This fish has a tail length of 1, a body length of 4 and has the status “Awake”, since its eye is open. One ASCII character represents 2 centimeters in real life. By those standards, this fish has a tail length of 2 cm and a body length of 8 cm. There are various types of tails, bodies and statuses, which are described below:


Tail types:

  • Tail longer than 5 “<” characters  Long
  • Tail longer than 1 “<” characters  Medium
  • Tail, which is 1 “<” character long  Short

Nonexistent tail  None

  • Body types:
  • Body longer than 10 “(” characters  Long
  • Body longer than 5 “(” characters  Medium
  • Any other length  Short

Statuses:

  • '  Awake
  • -  Asleep
  • x  Dead

The input will contain a variable amount of fish, separated by any sequence of ASCII characters. There’s a possibility you might receive input, which has no fish – in this case, just print “No fish found.”, and end the program. 


Examples
 

Input Output
><(((('> >>>><((((((((('>~~~~~<((->~~~  o o >>>><((x> Fish 1: ><(((('>
  Tail type: Short (2 cm)
  Body type: Short (8 cm)
  Status: Awake
Fish 2: >>>><((((((((('>
  Tail type: Medium (8 cm)
  Body type: Medium (18 cm)
  Status: Awake
Fish 3: <((->
  Tail type: None
  Body type: Short (4 cm)
  Status: Asleep
Fish 4: >>>><((x>
  Tail type: Medium (8 cm)
  Body type: Short (4 cm)
  Status: Dead
            o oo     >>>><((->           * ()()()(): Fish 1: >>>><((->
  Tail type: Medium (8 cm)
  Body type: Short (4 cm)
  Status: Asleep
o  o     ><(-> >><(('> <(((((((((x>  *  #%#$@     * Fish 1: ><(->
  Tail type: Short (2 cm)
  Body type: Short (2 cm)
  Status: Asleep
Fish 2: >><(('>
  Tail type: Medium (4 cm)
  Body type: Short (4 cm)
  Status: Awake
Fish 3: <(((((((((x>
  Tail type: None
  Body type: Medium (18 cm)
  Status: Dead
o xx xxxx  ~ ~ ~ xxxx No fish found.

 

0
Programming Fundamentals 13/08/2017 14:39:49
valkata1220 avatar valkata1220 20 Точки

Грешката ми е , че проверявам бодито с * а не с + ! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.