Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки
Best Answer

Хъммм, да нямаш предвид задача номер 5  от упражненията в Джъдж?  "Rectangle Area"

Ако е така, ето това ще ти свърши работа:

package com.company;
        import java.util.Scanner;

class p05_Rectangle_Area {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner input = new Scanner(System.in);
        Integer a = Integer.parseInt(input.nextLine());
        Integer b = Integer.parseInt(input.nextLine());

        System.out.println(a*b);
    }
}

 

За да си сигурна че работи когато го пуснеш в IntelliJ  напиши в конзолата примерно 7 и 2 и то трябва да ти даде отговор 14

0
Irena7509 avatar Irena7509 0 Точки

Мерси, работи ))

Ох ..аз имам и някакъв проблем с инсталирането на IntelliJ ..но ако и сега не стане след тая преинсталация ще го пусна като отделно запитване.

Мерси много 

:)))))

0
Ralitsa_Nesheva avatar Ralitsa_Nesheva 0 Точки

Дава ми Cannot resolve symbol на Scanner и на nextLine ..

Как да го оправя..

0
Anizhens avatar Anizhens 0 Точки

Здравей! :)

Благодаря ти за отговора и решението. Може ли да ми кажеш къде точно трябва да напиша примерните 7 и 2, за да проверя дали ми работи кода?

0
inkarnasion avatar inkarnasion 278 Точки

Здравей, значи за да провериш задачата, като я стартираш в IntelliJ отдолу в прозореца който изписва решението ти седи ето така

""C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_144\bin\java" "

под него напиши примерно 4 и натисни ентер, и числото ще светне зелено, после напиши 2 и натисни ентер, и то ще се появи под него също в зелено а под него в бяло ще изпише отговора 8, така ще разбереш че програмата наистина работи.

PS: По същият начин може да си провериш и задача 6 Square of Starts като я стартираш и отдолу в прозореца напиши примерно 4 и то ще ти изрисува фигурка от звездиwink

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.