Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dim4o avatar dim4o 288 Точки

Записът от стрийма на лекцията Model Training and Improvement е непълен

Здравейте,

Чаках да се качи записът от поледната лекция (Model Training and Improvement) почти 4 дена и накрая се оказа, че е непълен. Записан е само материалът до първата почивка, което според мен е около 1/3 от цялата лекция. Какво е станало с това видео и смятате ли някога да го качите цялото? Призовавам хората, които са отговорни за тези неща да си свършат работата.

Откакто приключих обучението си в СофтУни минаха почти 2 години и почтни не съм влизал в сайта и не съм гледал видео записи. За тези 2 години имах впечатлението, че всичко доста се е развило - за курсовете вече трябва да си платиш, за да са достъпни, но пък за сметка на това има нова система за обучение с по-високо качество. Това е впечатлението, което се създава от медиите. Но 2 години по късно с изненада установявам:

  •  Необходимо е безумно много време да се качат видета
  •  Качеството на видеата на места не е задоволително
  •  Сайтът е станал поне 3x по-бавен
  • Search-а не работи добре (никога не е работил)
  • В "Новата" система няма почти нищо ново.

Общо взето заварвам нещата по-зле, отколкото когато ги оставих.

ПП: Не искам това мнение за прозвучи като упрек към лектора на курса, който очевидно се старае и има най-добро желание да научи хората на нещо. Става въпрос за системата. Въпрки това призовам лектора за следи дали се качват целите видеа в някакви нормални срокове. Предварителни благодарности.

 

1
Machine Learning 14/03/2018 15:19:42
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки
Best Answer

Колегите имаха проблеми със стрийма, а аз нямам право да качвам видеа. Всичко е качено вече.

Много съжалявам за неудобството. Всички системи, които използвам, са бъгави и вече са се чупили по няколко пъти. Правя много усилени опити да разработя extensions, които да позволят по-лесното и удобно провежане на курса, в това число quiz-ове и лабове.

Крайната цел е да подобрим драстично преживяването на студентите: с повече задачи и практически упражнения, с по-оптимизиран процес на качване на видеа и т. н. Работим по въпроса, постоянно подобряваме по нещо, но не става отведнъж; напротив - необходими са много усилия.

Благодаря за разбирането.

2
15/03/2018 16:10:46
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.