Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

JadeBlue avatar JadeBlue 3 Точки

DS Project Architecture Lab - Problem 7 and 8

Здравейте колеги,

Имам един въпрос относно изречението Add the columns:

["Class", "Sex", "Embarked"]

to the dataframe в задача 7. Защо изобщо са ни необходими отново тези колони след като вече сме извикали 

pd.get_dummies(titanic_data)

и сме генерирали от тях новите категории? Първо, колоната "Class" си е числова и си остава същата без да се разделя. След това, за да могат да се използват добавените колони "Sex" и "Embarked" трябва да се превърнат в числови за да минат при моделирането - още при нормализацията. За целта замених стойностите в колоните използвайки следните речници и така успях да премина през теста за очакван брой колони и да си изтренирам модела -

emb_num_dict = {'Southampton':0, 'Cherbourg':1, 'Queenstown':2}

sex_num_dict = {'male':0, 'female':1}

Според мен тези колони са излишни за моделирането и не доставят някаква нова информация и така броя features спокойно може да е 9 вместо 11 и броя колони да е 10 вместо 12, но тестовете така го изискват. Или е възможно и аз да съм объркал някъде при почистването на данните и да не получавам верен брой колони?

Тагове:
0
Data Science
mysho avatar mysho 28 Точки

Здрасти,

И аз имам подобен проблем с тези задачи. Според мен има някаква грешка, въпросът е да я открием къде е :)

Мисля си (без да съм сигурен разбира се), че това, което е очаквал Данчо е, колоната Class също да бъде разделенa на 3 нови колони - по една за всеки Class:

["Class_1", "Class_2", "Class_3"]

И във всяка колонка от тези да имаме 1 или 0 в зависимост дали пътникът е от тази класа или не.

Така че аз избрах друг подход, конвертирах си колонката Class към object и после пуснах pd.get_dummies:

titanic_data_for_modelling = titanic_data
titanic_data_for_modelling.Class = titanic_data.Class.astype("object")
titanic_data_for_modelling = pd.get_dummies(titanic_data)

Така Class изчезна и се появиха 3 нови колони Class_1, Class_2, Class_3

След това не съм добавял отново текстовите колонки, а само drop-нах Sex_female и си продължих с този dataset докрая. Score накрая ми е около 80.22%

0
JadeBlue avatar JadeBlue 3 Точки

Моят score e 79.44%. Иначе си прав да, твоето решение изглежда по-добро понеже не добавяш излишни колони като мен.

0
21/07/2018 13:41:21
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.