Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ZhPetkov avatar ZhPetkov 45 Точки

OOP в Java DB

 Здравейте колеги,

Тъй като през септември стартира Java DB, a ne Java Fundamentals, искам да попитам относно този модул.

До сега на лекциите в Tech модула казваха, че най-добре е да се започне първо ОOP, а не DB. Обаче разгледах последните две части на този модул и виждам, че в "DatabaDatabases Frameworks - Hibernate & Spring" е имало 5 занятия свързани с OOP.

Някой колега, който е минал наскоро през Java DB, ако може да сподели, дали тези занятия са достатъчни за базово опознаване на OOP или ще трябва и допълнително учене преди или по време на курса?

Благодаря предварително smiley

0
Module: Java DB
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

Здравей колега,

аз минах по този път - първо Java DB а след това във Java Fund. На мен лично тези 4-5 лекций ми бяха достатъчни и нямах никакви проблеми във Java DB. Аз бих ти препоръчал направо да скачаш във Java Db без да се притесняваш (със уговорката, че отделяш достатъчно време за учене). Ако все пак имаш известни притеснения - нищо не те спира да изгледаш някоя и друга лекция от предишни инстанций на OOP Basic или да почетеш от книгата на Наков докато чакаш курсът да започне. Не мисля, че подредбата има някакво значение - така или иначе Java Web ще ти е последен модул. 

От друга страна ако не можеш да отделяш достатъчно време и се притесняваш - JS Core e приятен модул, който и във двата варианта ще го минеш преди Java Web. 

Успех 

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.