Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hexanix avatar Hexanix 1 Точки

Въпрос по повод кандидатстването за курс Software Basics

Здравейте, 

Не съм карал курс в SoftUni преди и реших да кандидаствам за Software Basics.
Тъй като имам опит с програмирането в C#, обаче, съм замислил да продължа обучението си в Java курса. За целта трябва да мина през Tech Module, което значи да реша изпита на края на SB курса.

При самото кандидастване за SB има опция да избера език C#, Java или C++. Зная, че с избрания език ще бъде изучаван SB курса, но въпросът ми е - задължително на този език ли ще бъде и изпита? И дали после, когато стане време да се branch-out-на към специфичен език, ще мога да избера различен от този записан на SB.

0
Въпроси за SoftUni
mtenev avatar mtenev 149 Точки

Здравейте Hexanix,

 

Нека сме на една страница: 🙂

1. Курсът се казва Programming Basics и е уводният и встъпителен курс в образователния план на СофтУни. Имате възможност да си изберете програмен език, на когото да се обучавате. При всяко едно издание възможностите за избор на език са различни. C# и Java винаги са част от курса, докато третият език е различен във всяко едно издание. В случая на издание "септември 2018", този език е C++. Линк с повече информация ("Programming Basics").

2. На кой език ще се обучавате, зависи изцяло от Вас. Можете да се явите на изпит на друг програмен език от записания от Вас, но резултатът и дипломата за успешно завършен курс ще бъдат на титулярния, с когото фигурирате в системата. След Programming Basics, следва Tech Module. Линк с повече информация ("Tech Module").

3. Да, по всяко едно време може да смените избрания от Вас програмен език, като по-добре по-рано да се ориентирате кой ще бъде той. Линк с повече информация ("Учебен план").

 

Благодарим, че се свързахте с нас и оставаме на разположение! 

Пожелаваме Ви усмихнат и ведър остатък от деня! 🤗

0
22/08/2018 17:58:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.