Loading...
damesova avatar damesova 203 Точки

Онлайн обучение - реално или не?

Здравейте,

Доста вдъхновена се чувствам да направя тази рязка промяна в професията, но... Едно колебание не ме оставя на мира.

Тъй като не съм от София, започвам с онлайн подготвителния курс Programming basics, за който нямам особени притеснения дали ще се справя (макар и започвайки от нулата) в тази форма на обучение. НО: Възможно ли е да се изкара пълният курс, вкл. ниво Professional, само в онлайн форма? Има ли такива случаи, като моя? Разбирам, че всичко зависи от всеки човек, но ще съм доста по-окуражена, ако някой ми свидетелства за лица, които са започнали, продължили и завършили пълен курс по Софтуерно инженерство изцяло в онлайн форма.

Благодаря ви. :)

 

0
Обучение за ИТ Кариера 24/10/2018 13:58:40
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Според мен си е напълно възможно да се изкара цялата програма онлайн, и то не само да я изкараш, а и да ти бъде наистина полезна (но да си кажа, че съм присъствено все пак). Струва ми се, че най-основната полза, която дава Софтуни, е структура на обучението - последователност на това какво да учиш в комбинация с качествени материали, задачи и времеви срокове. Това си го има в пълна степен и онлайн, а допълнителните ползи от присъственото обучение са по-скоро в социален аспект. Дори в известна степен откъм учене онлайн формата си има предимства, тъй като не отделяш време за транспорт до/от Софтуни и можеш да гледаш лекциите много по-ефективно - без почивки, на по-висока скорост, паузи където е необходимо и т.н.

Откъм социална среда наистина онлайн е по-трудно, но за всеки курс си има фейсбук група, понякога имаме и групови чатове, също така въпроси за задачи винаги може и тук във форума. Всъщност ако искаш в профила ми имам даден фейсбук, може да ме намериш и също съм насреща за въпроси или дискусии за програмиране. Бих се радвал да помагам с по нещо когато имам време. 

0
damesova avatar damesova 203 Точки

Благодаря ти. И аз смятам, че връзката със себеподобни (имам предвид, колеги) ще ми липсва, но имам живот (семейство и отговорности, работа), които не мога да пренебрегна за толкова дълго време (*не съм от София). Но ще дръзна все пак :). Аз съм много ученолюбива и амбициозна, каквото зависи от мен ще го направя. Както се казва - ще направя каквото трябва, пък да става каквото ще!

Желая ти много успехи.:)

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.