Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NiKoev avatar NiKoev 1 Точки

11. Find All Employees with Rank 2 - Built-in Functions

Здравейте колеги,

Имам този код от предходна задача:

SELECT EmployeeID, FirstName, LastName, Salary,
    DENSE_RANK() OVER   
      (PARTITION BY Salary ORDER BY EmployeeID) AS [Rank]  
    FROM Employees   
  WHERE Salary BETWEEN 10000 AND 50000   
  ORDER BY Salary DESC;

В условието на задачата се казва, че след като вече съм ги клалифицирал по ранкове, трябва да покажа само работници с ранк 2. От досва време се мъча и в интернет търсих доста, но може би не мога да задам правилно въпроса. Единнственото логично нещо което ми хрумна бе WHERE [Rank] = 2, но ми казва че такава колона не съществува, което е логично, тя е само за view-тo. Моля за млако помощ,

Благодаря, предварително!

 

0
Databases Basics
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки
Best Answer

Вложен селект ти трябва или нова таблица:

SELECT *
FROM (
       SELECT EmployeeID,
              FirstName,
              LastName,
              Salary,
              DENSE_RANK() over (partition by Salary ORDER BY EmployeeID) AS Rank
       FROM Employees
       WHERE Salary BETWEEN 10000 AND 50000) AS MyTable
WHERE Rank = 2
ORDER BY Salary DESC

 

0
NiKoev avatar NiKoev 1 Точки

Благодаря много!

0
sukalu88 avatar sukalu88 43 Точки

It's great to be here with everyone, I have a lot of knowledge from what you share, to say thank you, the information and knowledge here helps me a lot. time calculator

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.