Софтуерно Инженерство
Loading...
ExGiX avatar ExGiX 0 Точки

Programming Basics , Прием

Здравейте!
Искам да попитам относно няколко неща.
1.Изпита на "Programming Baiscs" заплаща ли се и ако да колко е ? 
2.Трябва ли да ходя на мяста или изпита е онлайн?
3.Трябва ли да съм завършил срено образования да кандидатсвам в СофтУни ? 

Благодаря за информацията предварително :) 

Тагове:
0
Общи приказки
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1005 Точки

Здравей,

1. Курс Programming Basics е напълно безплатен. Завършва с изпит, но не е задължителен. Необходим е само, ако и след да продължиш напред. Таксата за т.нар. "Ранно плащане" е 50 лв., а в последните няколко седмици става 100 лв.

2. Изпита се провежда онлайн и можеш да си го направиш навсякъде, вкъщи, в библиотеката, където решиш.

3. Не се изисква нищо, освен мерак ;)

1
ExGiX avatar ExGiX 0 Точки

Благодаря много за информацията ,  но искам да попитам още нещо.
1.Всички изпити ли се провеждат онлайн ? (Питам защото нямам възможност да ходя примерно до София за изпит ) 
2.Ако завърша под 5.00 ще получа ли диплома ? 
3.Изисква ли се много математика ? 

0
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1005 Точки

1. Всеки курс завършва с изпит или разработка на индивидуален проект. За изпити се ходи на място (с изключение на Basics), а за проекти мисля, че почти винаги могат да се защитават по Skype. По мои много груби сметки около 80-85% от курсовете завършват с изпит, т.е. ще трябва да ходиш до София...

2. На края на всеки курс можеш да изкараш сертификат за съответния курс, ако оценката ти е 5.00 или повече. Мисля, че това не важи за дипломата. Така или иначе знанията ще са ти по-важни.

3. Това е тема, по която е говорено доста. Според мен е доста важна, помага да се развие мисленето. В крайна сметка колкото повече знаеш, толкова повече знаеш :)

Твърди се, че се оцелява и без да имаш солидни знания по математика. Всичко е възможно, всичко зависи от теб и от това колко си упорит.

0
29/05/2019 22:09:38