Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dstoianov891 avatar dstoianov891 18 Точки

5. Card Game Associative Arrays JS Exersice

 

Здравейте, задачата ми си работи, но в Judge ми дава runtime error.

Някой може ли да ми каже защо се получава така?

Много благодаря!

https://pastebin.com/vtdx9QHK

 

1.Card Game

You are given a sequence of people and for every person what cards he draws from the deck. The input will be array of strings. Each string will be in format:

{personName}: {PT, PT, PT,… PT}

Where P (2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q, K, A) is the power of the card and T (S, H, D, C) is the type. The name can contain any ASCII symbol except ':'. The input will always be valid and in the format described, there is no need to check it.

A single person cannot have more than one card with the same power and type, if he draws such a card he discards it. The people are playing with multiple decks. Each card has a value that is calculated by the power multiplied by the type. Powers 2 to 10 have the same value and J to A are 11 to 14. Types are mapped to multipliers the following way (S -> 4, H-> 3, D -> 2, C -> 1).

Finally print out the total value each player has in his hand in the format:*

{personName}: {value}

Examples

 

Input

Output

[

'Peter: 2C, 4H, 9H, AS, QS',

'Tomas: 3H, 10S, JC, KD, 5S, 10S',

'Andrea: QH, QC, QS, QD',

'Tomas: 6H, 7S, KC, KD, 5S, 10C',

'Andrea: QH, QC, JS, JD, JC',

'Peter: JD, JD, JD, JD, JD, JD'

]

Peter: 167

Tomas: 175

Andrea: 197

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
willystyle avatar willystyle 2472 Точки
Best Answer

Когато генерираш картите на играчите, някои тестета са ти масив (от карти), други стринг(от карти с делиметер ',') тези към които си добавял карти. После като ги обработваш, обработваш всички със split все едно са ти string. При split na array ти дава въпросната грешка, за да има консистенция промени ред 32:

people[namePlayer] = cards.toString();

toString() на масив е все едно join() или join(',') което в случая върши работа.

0
dstoianov891 avatar dstoianov891 18 Точки

Много благодаря! Вече имам 100/100 :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.