Loading...
mgskabrina avatar mgskabrina 2 Точки

Отново за задача 7. The noise and the signal

Решението ми дава 80 % с грешка "Run time error". На какво ли може да се дължи.

И също така не ми е ясно как трябва да се дефинира този символ от ASCII таблицата, който е най-напред - най-голямото репрезентиране като int число.

Благодаря!

Тагове:
0
C++ Fundamentals
Evgdelg avatar Evgdelg 1 Точки

Здравей, колега,

Ето моето решение, в което използвам една от функциите, вградени в стандартната библиотека на C++ std::lexicographical_compare. Тя е част от <algorithm>. Първо сравнявам по размер най-голямият стринг до момента и новонамерения в редицата. Ако двата string-а са равни по размер или съм намерил нов по-голям по размер string, използвам тази функция, за да сравня string-овете като в речник.

Може би не е най-оптималното решение, но в Judge минава 100/100, въпреки че Тест 3 отново връща различен от очаквания резултат broken heart.

Надявам се съм помогнал.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.