Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivan0vack2015 avatar ivan0vack2015 0 Точки

06. Easter Competition

Здравейте колеги, някой може ли да ми обясни къде бъркам, защото съдята дава 70/100.Дебъгнах кода няколко пъти и за мен логиката е правилна.Ако може някой да бутне едно рамо в моя код, а не да пише друг.

ето го кода : https://pastebin.com/T82PJ2sp

това е условието на задачата : https://softuni.bg/downloads/svn/programming-basics-v4/course-directories/may-2019/2019-03/Exam/06.%20Easter%20Competition.pdf

Благодаря предварително :)

Тагове:
0
Programming Basics with C#
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Здравей,

 

Разгледах кода ти и му "бутнах едно рамо", както казваш. Беше пропуснал една много важна проверка, която е изрично подчертана в условието: "за всеки козунак различен брой посетители, ще дадат оценка от 1 до 10". Трябва да имаме конкретна проверка за това дали оценката на поредния посетител е в интервала от 1 до 10. Ако не е, трябва да въведем оценка, която е в този интервал и вътре в проверката продължаваме да четем нова оценка докато не се въведе валидна такава. В тестовете, които гърмят в Judge може би има точно такова подаване на оценки извън него. Тази проверка я правим непосредствено след прочитането на оценката и преди да я добавим към общия сбор (sumGrades). А печатането на реда за пекаря с най-много точки до момента ("{името на пекаря} is the new number 1!") го правим вътре в проверката за това условие след като присвоим новите стойности за maxChefGrades и topShef. Затова и втората проверка, която си направил специално за това печатане е излишна (освен това при нея трябва да се махне равното и да остане само знакът за по-голямо (>), както си направил преди това). Изпращам ти твоя код с промените, които споменах по-горе. Разгледай го и ще видиш точно какво се случва и как работи. Относно проверката за текуща оценка от посетител може по време на въвеждането на примерите в задачата в режим дебъг някъде между тях да си въведеш по веднъж и оценки "0" и "11", например, за да видиш как работи и тази проверка. Иначе направих и някои по-малки промени чисто като структуриране на кода - може да го сравниш с написания от теб първоначален код и да видиш къде са разликите. Ето линк (този код вече минава със 100/100 в Judge):

 

https://pastebin.com/310nKNG4

 

Успех и занапред!

0
16/11/2019 21:37:34
ivan0vack2015 avatar ivan0vack2015 0 Точки

Благодаря колега, грешката е при печатането на пекаря с най-много точки до момента ("{името на пекаря} is the new number 1!". Иначе, тази проверка за оценките от 1 до 10 е излишна според мен, това е упоменато за да се види,че стоиностите ще са цели числа.

 

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Да, правилно, точно така се оказа - че няма нужда от тази проверка, установих го едва сега. :-) Именно при печатането на този ред е била грешката. Благодаря и аз!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.