Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kristian8606 avatar Kristian8606 42 Точки

Книга "Основи на програмирането" (с Java) Integer to Base

Преместих въпроса си тук защото беше в раздела  общи приказки 

надявам се някои да ми помогне с примерно решение защото явно не мога да схвана условието на задачата.

Задача: число към бройна система  ( Integer to Base)

Някои може ли да ми обясни как се решава тази задача че зациклих 

https://java-book.softuni.bg/chapter-10-methods.html

Тагове:
0
Fundamentals Module
Savas avatar Savas 38 Точки

По отношение на превъплащенията на броинте системи:
За по-лесно – ето един пример как се превръща десетично число 140 в осем(т)ична броина с-ма :)

Стъпка1
Целочислено деление 140/8 = 17 (+ 4 остатък) -- > 4

Стъпка 2
Целочислено деление 17/8 = 2 (+ 1 остатък) --> 1

Стъпка 3
Целочислено деление 2/8 = 0. Щом получим 0, значи сме до тук. Цифрата която излиза от тази последна операция е --> 2

Така, че отговора е 214.
Да... за жалост поредността на "добиване" на цифрите е наобратно - което изисква в кода да се пренаредят обратно.

(Логиката е същата и за други првръщания ... за до 10-тични системи. За нагоре е същото, но малко по-трудно за храносмилане защото започват да се намесват и букви за символи и числа с по две цифри... но логита е същата.)

---

По отношение на кода... немога да изкарам 100 точки на тази задача (дава ми 88) – реже ме на първия тест ... явно има някакво гранично условие, което изпускам.

Кода ми е тук: https://pastebin.com/qzQGeuWv
// има доста описание по кода за по-голяма яснота

Знам, че темата е за java , а моя код е за C#, но от една страна ще помогне на тези, които не се ориентират в задачата, от друга страна с радост ще приема идея къде бъркам.

ЗАБ: предвид на basic нивото на което е дадена задачата (в Programing Basic Book) приемам, че решението и следа да е с basic средства.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.