Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EvgeniJD avatar EvgeniJD 35 Точки

05. Sequences / Object And Classes More Exercices

Здравейте,

някой може ли да ми помогне с последните 20 точки? :) джъдж ми дава 80/100 и не мога да измисля какъв вход ми пуска, че ми чупи кода.

Решението ми: https://pastebin.com/GmLvaU2U

Ето го условието :

5.Sequences

You are tasked with storing sequences of numbers. You will receive an array of strings; each of them will contain unknown amount of arrays containing numbers, from which you must store only the unique arrays (duplicate arrays should be discarded). An array is considered the same (NOT unique) if it contains the same numbers as another array, regardless of their order.

After storing all arrays, your program should print them back in ascending order based on their length, if two arrays have the same length they should be printed in order of being received from the input. Each individual array should be printed in descending order in the format "[a1, a2, a3,… an]". Check the examples bellow.

The input comes as an array of strings where each entry is a JSON representing an array of numbers.

The output should be printed on the console - each array printed on a new line in the format "[a1, a2, a3,… an]" , following the above mentioned ordering.

Examples

Input

Output

["[-3, -2, -1, 0, 1, 2, 3, 4]",

"[10, 1, -17, 0, 2, 13]",

"[4, -3, 3, -2, 2, -1, 1, 0]"]

[13, 10, 2, 1, 0, -17]

[4, 3, 2, 1, 0, -1, -2, -3]

["[7.14, 7.180, 7.339, 80.099]",

"[7.339, 80.0990, 7.140000, 7.18]",

"[7.339, 7.180, 7.14, 80.099]"]

[80.099, 7.339, 7.18, 7.14]

Благодаря Ви!

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

Мисля, че грешката е при проверката за уникалност (например според твоята логика масивите [1 ,1, 2] и [1, 2, 2] не са уникални, виж в интернет някой алгоритъм, тук например ползвам сортиране и после порверка на стрингосания масив, може чрез сетове и т.н). Ето рефактор: https://pastebin.com/e0KQmL88

Но аз лично бих ползвал сетове, понеже е по-кратко:

function sequences(input) {
    input = input
        .map(JSON.parse)
        .map(el => el.sort((a, b) => b - a))
        .map(JSON.stringify);
    [...new Set(input)]
        .map(JSON.parse)
        .sort((a, b) => a.length - b.length)
        .forEach(el => console.log(`[${el.join(', ')}]`));
}
0
28/02/2020 23:25:09
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.