Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TStancheva avatar TStancheva 3 Точки

Проблем със задача 1.Encrypt, Sort and Print Array C#

Може ли някои да ми помогне да разбера къде ми е грешката? Решението ми е :https://pastebin.com/yfmvPJUq

Задачата е от допълнителните за масиви и е следната

Благодаря предварително :)

1.   Encrypt, Sort and Print Array

Write a program that reads a sequence of strings from the console. Encrypt every string by summing:

  • The code of each vowel multiplied by the string length

  • The code of each consonant divided by the string length

Sort the number sequence in ascending order and print it on the console.

On first line, you will always receive the number of strings you have to read.

Examples

Input

Output

Comments

4

Peter

Maria

Katya

Todor

1032

1071

1168

1532

Peter = 1071

Maria = 1532

Katya = 1032

Todor = 1168

3

Sofia

London

Washington

1396

1601

3202

Sofia = 1601

London = 1396

Washington = 3202

0
Fundamentals of Programming (with C#) 13/04/2020 22:57:55
nickwork avatar nickwork 657 Точки

Пускам ти твоят код малко съкратен :) 

 

using System;
using System.Linq;

namespace Practice
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int number = int.Parse(Console.ReadLine());
            int[] arrSort = new int[number];

            for (int index = 0; index < number; index++)
            {
                char[] arr = Console.ReadLine().ToArray();

                char[] vowels = { 'A', 'a', 'E', 'e', 'U', 'u', 'I', 'i', 'O', 'o' };

                int vowelsSum = arr.Where(x => vowels.Contains(x)).Sum(x => x * arr.Length);
                int nonVowelsSum = arr.Where(x => !vowels.Contains(x)).Sum(x => x / arr.Length);

                arrSort[index] = vowelsSum + nonVowelsSum;
            }

            Console.WriteLine(string.Join(Environment.NewLine, arrSort.OrderBy(x => x)));
        }
    }
}
 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.