Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Angel_Kalinkov avatar Angel_Kalinkov 111 Точки

Задача 2 - Фирма от Programming Basics Exam - 28 August 2016 е с грешна логика на решението

Задача 2 - Фирма от Programming Basics Exam - 28 Аugust 2016 е с грешно авторско решение и съответно очаквания изход, който е заложен в Judge също е грешен. Вярно, че изпитът е по програмиране за начинаещи, но по всяка вероятност те все пак са учили преди това малко математика и лично аз съм учуден, че никой досега не е повдигнал въпрос за тази задача!

От обясненията за решението, дадени в условието на задачата, става ясно, че за да се намери общия брой отработени часове за цялата фирма, се събират редовните часове, отработени от един служител, с извънредните часове, отработени от всички служители!? За да бъде решена коректно задачата, трябва да се сумират редовните часове, отработени от всички служители с извънредните часове за всички служители.

Изпитът вече е минал и заминал, но все пак е добре тази задача да бъде коригирана, за да не се шашкат докато я решават тези, които се подготвят за следващите изпити по Programming Basics.

Тагове:
0
Предложения и проблеми 24/01/2018 21:20:29
Somma avatar Somma 6 Точки

Здравейте, г-н Калинков! 

Искам само да кажа, че 2 години по-късно няма реакция по въпроса за задачата! Аз също, разучавайки Java изгубих 2 дена, чудейки се какво става, че "нищо не става" с решението, а то наистина се оказва точно както вие сте го описали. 

Да не говорим, че аз пък четейки условието имах още по друго решение (схващане на задачата), но естествено Djuge-a не я прие! :-)))

Грешката си е в книгата, но и аз съм озадачен, как е възможно толкова време (2 години) никой да не обърне внимание, че задачата е неправилно описана там - и условието е подвеждащо и насоките и подсказките са объркващи. 

Аз съм подготвил едно обяснително писмо до г-н Наков, за корекция в книката, но за жалост до сега не усетих да има заинтересованост от страна на СофтУни по въпроса с грешките. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.