Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Breyanova91 avatar Breyanova91 9 Точки

Concatenate Data проблем

Здравейте,

Пиша си кода :

 

function concatenateData(firstnamelastnameagecity) {

    let result = `You are ${firstname} ${lastname}, a ${age}-years old person from ${city}.`;

    console.log(result);

}

concatenateDataMariaIvanova19Pleven);

 

И ми дава изход:

You are ${firstname} ${lastName }, a ${age}-years old person from ${town}.

Пробвах варианти на кавичките, пробвах да сложа данните на Мария в кавички , просто не извиква функцията с тези данни, които залагам.

Също така пробвах за всеки аргумент да направя променлива, пак не става.

Помогнете

Тагове:
1
Programming Basics
formidability avatar formidability 1 Точки

function concatenateData(firstName, lastName, age, town) {

    //You are ;firstName; t;lastName;, a ;age;-years old person from ;town;;

    let result = (`You are ${firstName} ${lastName}, a ${age}-years old person from ${town}.`);

    console.log(result);

}

0
Elena123456 avatar Elena123456 235 Точки

Здравейте, специално за JavaScript в Judje системата, ако искате да Ви признае задачата и да Ви даде 100/100, то никога не трябва да извиквате функцията. Моля, имайте го предвид при по-нататъшно използване на Judge системата с JavaScript. Разбира се не е така в конзолата или в Visual Studio. Там винаги трябда да извиквате функцията за да не ви се счупи програмата.

С кода Ви до тук:

function concatenateData(firstname, lastname, age, city) {
    let result = `You are ${firstname} ${lastname}, a ${age}-years old person from ${city}.`; // външните кавички се намират под Esc)
    console.log(result);
}

Judge ми даде 100/100.

 

А специално за Visual Studio или за конзолата програмата работи с пълния код заедно с извикването на функцията:

function concatenateData(firstname, lastname, age, city) {
    let result = `You are ${firstname} ${lastname}, a ${age}-years old person from ${city}.`;
    console.log(result);
}

concatenateData("Maria","Ivanova",28,"Sofia") // Maria, Ivanova и Sofia са текст (т.нар стринг) и при извикването на фунцкията concatenateData се подават в кавички, а age е число и за това е без кавички.

Сетих се и още нещо за кавичките в JS. JS не прави разлика между единични или двойни кавички. Важното е ако започнете с единични да си завършите стринга с единични или ако започнете с двойни да си завършите с двойни. Причината е, че ако програмата запомни един вид кавички,то впоследствие си очаква същия вид кавички за да приключи.

Поздрави и простете за намесване ми в темата Ви със скромните ми познания по Java Script. :)

 

1
11/06/2020 00:02:55
Breyanova91 avatar Breyanova91 9 Точки

Здравейте, благодаря на всички за отговорите. Проблема беше във вида кавички, които ползвам. Решено е.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.