Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kalzz avatar Kalzz 12 Точки

02. Seize the Fire - 90/100

Здравейте!

Получавам 90/100 точки на задача 02. Seize the Fire и не мога да си открия грешката.

Ще се радвам ако някой може да ми даде насоки.

Благодаря предварително! :)

Линк към задачата: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1555#1

Код: https://pastebin.com/Es21NADz

1
JavaScript Fundamentals
direct avatar direct 15 Точки
Best Answer

Kalzz, веднага ти казвам къде е проблемът, защото аз бях направил същото като теб!

Смени взимането на двата входа от/на:

let water = Number(arr.pop());
let currentCommand = arr.shift().split('#');
let currentCommand = arr[0].split('#');
let water = Number(arr[1]);

Не съм го мислил как точно чупи, но и аз бях използвал поп и шифт и ми даваше 90/100. 

Също като теб пълнех празен масив с пожарите и го принтех с цикъл накрая, но е по-хитро конзол.лог директно на проверката за валиден пожар.

Иначе грешката на другия колега явно е различна (друг тест чупи) и трябва да си публикува кода да видим каква е.

0
direct avatar direct 15 Точки

Всъщност сега се усетих, че и MariqnK1 си е публикувал кода. Там проблемът идва от:

if (water < 0) {
break;
}

Махаш го и добавяш проверката за достатъчно вода към другите:

} else if (command === "Low" && value >= 1 && value <= 50 && water >= value) {

 

0
Kalzz avatar Kalzz 12 Точки

Wow! Да напълно си прав от това е дошла грешката. Много неща променях и модифицирах, но не се сетих, че може да идва от самото взимане на входа. Всъщност след днешната лекция с Иво Папазов май разбрах как се чупи. Той обясни, че понякога входовете от Judge се чупят и подават празен string [' '] накрая на масива. Поясни, че това не е желано поведение и е хубаво да го имаме в предвид за напред и да не се изненадваме ако ни се случи. 

Благодаря също така и за по-хитрия начин за принтирането на пожарите!

Супер си! :)

0
MariqnK1 avatar MariqnK1 52 Точки

https://pastebin.com/t1FxRxhB

 

Хаха и на мен ми даде 90т като гърми 6ти тест.

 

Един съвет: На изпита вземеш ли 90т, заебавай я задачата и решавай следващата. Ако накрая ти остане време може да се върнеш да потърсиш грешката. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.