Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
SkylimiT avatar SkylimiT 0 Точки

08. Graduation pt.2 - While-цикъл - Programming Basics with C# - юли 2020

Здравейте!

Имам затруднения с тази задача, Judge ми дава 88/100 и няма проблемен Zero Test. Минах през кода много пъти, с и без дебъгер. С входа от условието работи перфектно. Не мога да намеря къде е грешката.

Някакви идеи?

https://pastebin.com/fKW5nzGc

Тагове:
0
Programming Basics
svephoto avatar svephoto 428 Точки
Best Answer

Здравей, SkylimiT,

Добави в проверката за печатането накрая (когато ученикът е зaвършил) една допълнителна проверка за брояча на изключванията и да стане

if (gradeTotal >= 4.00 && counter4 < 2)

Иначе има вариант да влезеш в проверката дори и след като ученикът е бил скъсан повече от един път, обаче в същото време gradeTotal >= 4.00.

Успех!

0
05/08/2020 15:31:47
SkylimiT avatar SkylimiT 0 Точки

Благодаря за помощта! Измъчи ме тези задача :D

0
svephoto avatar svephoto 428 Точки

Моля, радвам се да помогна. Без да се поизмъчим, няма как да има напредък, хахахххх laugh Успех и занапред!

0
apdimitrov avatar apdimitrov 35 Точки

Здравей колега,

Може ли линк към джъдж?

0

Здравей.

Ще ми трябва линк към смата задача не към събмишъна ти защото нямам достъп до него.

0

Здравей.

След изписването на конзолата, че ученика е изключен трябва да напишеш return и да спреш програмата а не само да счупиш цикъла с break.

Защото ако имаш само 6-ци до 10-ти клас, и последните две години имаш двойки ще влезеш в if ще изпишеш, ще е изключен.

Ще излезеш от цикъла и ще напишеш че е завършил с оценка над 4 което е грешен отговор.

Поздрави и Успех. 

0
AndrewWillie avatar AndrewWillie 4 Точки

Thanks for your article. Very interesting. The author is great. Good luck with your writing work.

0