Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SkylimiT avatar SkylimiT 0 Точки

08. Graduation pt.2 - While-цикъл - Programming Basics with C# - юли 2020

Здравейте!

 

Имам затруднения с тази задача, Judge ми дава 88/100 и няма проблемен Zero Test. Минах през кода много пъти, с и без дебъгер. С входа от условието работи перфектно. Не мога да намеря къде е грешката.

Някакви идеи?

https://pastebin.com/fKW5nzGc

Тагове:
0
Programming Basics
svephoto avatar svephoto 1191 Точки
Best Answer

Здравей, SkylimiT,

 

Добави в проверката за печатането накрая (когато ученикът е зaвършил) една допълнителна проверка за брояча на изключванията и да стане

 

if (gradeTotal >= 4.00 && counter4 < 2)

 

Иначе има вариант да влезеш в проверката дори и след като ученикът е бил скъсан повече от един път, обаче в същото време gradeTotal >= 4.00.

 

Успех!

0
05/08/2020 15:31:47
SkylimiT avatar SkylimiT 0 Точки

Благодаря за помощта! Измъчи ме тези задача :D

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Моля, радвам се да помогна. Без да се поизмъчим, няма как да има напредък, хахахххх laugh Успех и занапред!

0
apdimitrov avatar apdimitrov 35 Точки

Здравей колега,

Може ли линк към джъдж?

0
apdimitrov avatar apdimitrov 35 Точки

Здравей.

Ще ми трябва линк към смата задача не към събмишъна ти защото нямам достъп до него.

0
apdimitrov avatar apdimitrov 35 Точки

Здравей.

След изписването на конзолата, че ученика е изключен трябва да напишеш return и да спреш програмата а не само да счупиш цикъла с break.

Защото ако имаш само 6-ци до 10-ти клас, и последните две години имаш двойки ще влезеш в if ще изпишеш, ще е изключен.

Ще излезеш от цикъла и ще напишеш че е завършил с оценка над 4 което е грешен отговор.

Поздрави и Успех. 

0
AndrewWillie avatar AndrewWillie 4 Точки

Thanks for your article. Very interesting. The author is great. Good luck with your writing work.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.