Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Незнам какво е авторското решение, но аз написах може би най-лесното, за 3 минути -> http://pastebin.com/FXMavFNk Сега ще погледна и твоето.

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Хайде де. Изтече ти времето по моето. :)

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Между другото, ако знаех входа по тест номер 6, щях да видя проблема.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Да теста е скрит и мен ме измъчи, не можах да видя грешката, Нo нещо while не ми харесва, той се върти докато, ако вземем втория пример -> 30 < 355;

0
27/06/2016 07:40:55
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Мисля, че открих къде е проблемът. Като добавя следния код, ми дава 100%:
 

if (bricks==0||workers==0||cartVolume==0)
            {
                courses = 0;
            }

Това за мен означава, че поне едно от входните числа по тест номер 6 е 0, а не би трябвало да бъде, защото по условие:

"Всички входни числа са цели и в диапазона [11000]."

2
t_zhelev avatar t_zhelev 24 Точки

Явно тези входящи условия, са по скоро за заблуда на противника... това не е първия случай в който ми се случва да не са вярно зададени, така че гледайте ги с едно такова съмнение тях :D

1
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей, 

според мен проблемът беше, че ще изпечата минимум 1 курс, даже и подадените тухли да са тотал 0.

Вкарах всички курсове под цикъла и излезе 100/100

http://pastebin.com/2fjBsBre

С това решение, ако ти посдадат 0 тухли, нама да влезе в цикъла и ще изпечата 0 курса.

Надявам се да съм ти помогнал.

Поздрави, Успех

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Здравей,
Не съм съгласен с теб, защото входните числа по условие са от 1 до 1000. Тоест имаме като минимум:
bricks = 1;
workers = 1;
cartVolume =1;
Което от друга страна значи, че е необходим минимум един курс.
Проблемът с нулите съм го описал в поста над твоя, а ето и решението: http://pastebin.com/97Wnnr21

Според мен, трябва или да пишат, че входните числа са в диапазона от 0 до 1000 или да редактират тест номер 6.

0
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Точно така. Има сгрешено условие, моята идея е как твоя код би следвало да изглежда според мен, ако в условието могат да подадат и 0

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.