Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

09. Perfect Diamond from Sample Coding 101 Exam - Jan 2016

Problem

Solution

Следното решение гърми на един от тестовете. За мен, диамантът се визуализира правилно и съответно не мога да проследя какъв е проблемът.

Не търся други решения. Вече имам такова на 100%. Интересува ме защо в конкретния код един от тестовете е проблемен и какъв е входът му.

0
Programming Basics
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки
Best Answer

Здравей,

грешният резултат е породен от факта, че при вход 1 твоят печата  две  звездички.

if (n != 1)
{
Console.WriteLine(new string(' ', n - 1) + "*" + new string(' ', n - 1));
}

С тази модификация  на последния ред на твоя код  проверките минават 100%

Дано съм помогнал.

Успех!

1
13/07/2016 19:34:53
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Здравей,

Прав си, но откъде да знам какво трябва да печатам при вход 1?

1
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Валиден е въпросът. Аз съм се научил да пробвам всякакви варианти.

0
skinwalker avatar skinwalker 21 Точки

На изпита дават ли папката със скритите в judge тестове или трябва да гадаем къде е гръмнала програмата, ако така се случи ?

0
WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

Според мен тестът, който не ти минава е с 0 (въпреки условието). Друго обяснение нямам.

0
13/07/2016 19:35:28
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Липсата на примерен изход при n=1 е проблемът.

0
WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

Нали имаш задача, която ти работи 100 от 100. Значи там каквото изкарва при n=1 , това е.
 

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Не е точно така, защото една задача можеш да я решаваш n на брой пъти по n на брой начина и чак при n-тото решение да откриеш проблем. Освен това, нали се сещаш, че на изпита няма да имаш алтернативно решение на 100%, ако с твоето има проблем?

0
Perss avatar Perss 7 Точки

Целия код трябва да бъде между if(n != 1)  и else {Console.WriteLine("*")}. По този начин получих 100 точки. Успех !

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.