Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Tech module - обхват

Преглеждайки учебния план в профила си, не ми става веднага ясно какво ще обхваща Tech modula-a. Единственият изпит за тези 4 месеца подготовка по Technology Fundamentals ли ще бъде? Това ли е целият материал, по който трябва да се подготвяме или има и друг материал/ други изпити? Ще има ли запознаване с други езици, освен C#? Ще фигурират ли те в изпита(ите) в края на Tech Module?

Може би на много от тези въпроси ще се даде отговор по време на курса, но едва ли е нужно да чакаме началото му, за да получим нужната информация. Можем да започнем подготовката по-рано, за да спестим излишна загуба на време. Поне аз така смятам.

 

0
Fundamentals Module
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

https://softuni.bg/trainings/1390/software-technologies-june-2016

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Този курс част от Tech Module-a ли е? Не виждам и подготовка за изпит в края на курса. Сам по себе си линкът нищо не ми говори.

1
a.beshovishki avatar a.beshovishki 79 Точки

Няма изпит а защита на проект. Избира се една от изучаваните технологии и има защита на проекта след края на обучението. Описано е в линка за това го пращам.

2
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

От прочетеното не ми става ясно, дали проектите са един или няколко. Може би имаш няколко блог проекта на различни технологии, а накрая решаваш коя да ползваш като краен проект? Това поражда други въпроси:

1. Ако съм избрал технологията, с която искам да продължа, мога ли да прескоча останалите технологии и да се съсредоточа върху тази, която смятам да ползвам в бъдеще, например HTML+CSS+JS, за крайния проект?

2. Трябва ли да предавам домашни по останалите технологии, които няма да ползвам в бъдеще?

1
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Има 2 изпита по време на модула. Единият е Technology Fundamentals, а след това на края на модула се прави проект на избрана от теб технология - C# / Java / PHP / Java Script.С тези езици и технологийте към тях се запознаваме по време на модула. Всички матеряли ги има в  СофтУни->обучения->Tech Module.

Успех!

2
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Тоест, има един изпит и след това проект, който се оценява ли? Предполагам, че проектът може да бъде PHP + JS, а не едното от двете, например WordPress тема.

Благодаря за материалите. Бях забравил, че от там се достъпват.
 

1
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Да има изпит на масиви, цикли, речници - C#, след това има запознаване с 4 технологии и проект на една от тях, който се оценява. В проекта е дадена известна свобода, възможни са различни комбинации аз например най-вероятно ще го правя на C#, но това включва и  ASP.NET MVC + SQL Server + Entity FrameWork и други работи но основният език е C#.

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Трябва ли да правя блог/проект, ако имам няколко WordPress теми на мое име в WordPress.org? Зачита ли се това?

1
aburlakov avatar aburlakov 18 Точки

Като цяло Tech Modul-а е разделен на Programming Fundamentals, където се учат Методи, Масиви, Матрици, Листи, Стрингове, Linq, Lambda и Обекти. Взема се за 20 дни, държиш изпит и отиваш в Software Technologies. Там учиш по 10 дни една технология. Учиш силно казано, защото е на доста начален етап. И след края на технологията се прави Блог, който е един и същ, но направен по 4 различни начина. Учи се JavaScript, PHP, C#, Java :)

0
Kiril98 avatar Kiril98 66 Точки

Модулът се разделя на два курса. Programming Fundamentals, който представлява разшиерение на курса Programming Basics (учат се масиви, матрици, речници, стринг обработка и тн.) на C#. Към края на курса имаш практически изпит, на който трябва да решиш 4 задачи в джъдж. След Programming Fundamentals идва Software Technologies, където се запознаваш накратко със материала на всяка професия в СофтУни (колегата по нагоре го е обяснил по-подробно). Този курс няма практически изпит в джъдж, а изпита представлява само един teamwork project на една от изучените технологии (може и да не е блог избираш си). И това е като цяло за tech module.

1
21/07/2016 14:47:53
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Все пак искам да попитам и теб това, което попитах Nikola_Andreev:

"Трябва ли да правя блог/проект, ако имам няколко WordPress теми на мое име в WordPress.org? Зачита ли се това?"

1
Kiril98 avatar Kiril98 66 Точки

Не. Трябва да е на една от технологиите, които изучаваш в Software Technologies.

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Ами една тема комбинира няколко от изброените технологии - HTML, CSS, PHP, SQL и JS.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.