Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
agogo avatar agogo 12 Точки

Проблем при инсталация на WDS.

Здравейте!

Моят проблем е следния:

1. Когато инсталирам виртуална машина(VirtualBox) с Windows Server 2012 ( Standard, Essential ) и съм изключил NAT в мрежовите настройки добавя DHPC и WDS и PXE клиента сработва без проблеми.

2. Когато обаче има включен(забравил съм да го изключа) NAT при инсталация, променя NAT -> Internal Network, сменя IP, рестартирам и след това добавя DHCP и WDS. Не добавя ли опции 66,67 в DHCP Server PXE клиента не boot-ва. При първонанчално изключен NAT, тези корекции не са наложителни.

Възможно ли е проблемът да е в преминаването NAT -> Internal Network и ако е така мога ли да напълно нулирам всички настройки на мрежовата карта?

Или проблемът се крие другаде?

Благодаря! 

Тагове:
0
Windows System Administration 01/08/2016 13:25:16
vbratuhchev avatar vbratuhchev 39 Точки
Best Answer

Използвай Вариант 1.

Освен това Virtual box прави от време на време проблем с мрежовите карти и DHCP-то не сработва, за това лично аз използвам по стави версии.

Все пак продукта е безплатен и не може да му се сърдим :)

0
agogo avatar agogo 12 Точки

Така си е :)

Използвам VirtualBox от доста време и засега ми върши работа, просто му свикнах!

Благодаря за отговора, ще го използвам, но и ще си човъркам :-)

Имам две инсталации - една вариант 1 и друга вариант 2 и ако мога да открия нещо, ще пиша :)

Благодаря!

0
tini4ka avatar tini4ka 1 Точки

Правилно ли разбирам, че първо трябва да изтегля и инсталирам Virtual Box,  а след това Windows Server?

0
29/12/2017 09:27:10