Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

[Homework] C# Basics - Видео решения на домашните от C# Basics май/март 2014

Реших да поизреша домашните от C# Basics курса на видео, с цел да си припомня материала и евентуално да помогна на някой  да си доизясни нещата от лекциите :)

Очаквам отзиви :)

Линкове към видеата ще публикувам тук:

Homework 1: Introduction to programming

Homework 2: Primitive Data Types And Variables - задачи

Homework 2: Example Exam - Problems 1-4

Homework 3: Operators Expressions Statements - задачи

Homework 4: Console Input Output - задачи

223
Programming Basics
ivelin_m avatar ivelin_m 0 Точки

Много благодаря за решенията и разясненията по задачите.Искам да попитам само, ще решаваш ли 5 задача(от изпита) от 2-рото домашно, че не ми е много ясна?

0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Не, няма да я решавам. Мога да кача един сорс с разяснения примерно ако има желаещи :)

3
quester avatar quester 3 Точки

Брат, много помагаш, честно laughing

1
Magdalena.Ivanova avatar Magdalena.Ivanova 3 Точки

Здравей, поздравления за добрата работа и за това, че я споделяш с нас! laughing

 

Следвайки твоя пример, бих искала да добавя следното:

 

1. Относно избягване на досадното Set as a Start Up project

 

За да се стартира винаги проекта, който работим в момента:

Solution Explorer - Solution Intro-Programming-Homework - Properties - Startup Project - Current Selection - Apply - OK

 

2.. Относно задача 15. Age after 10 Years от Homework 1: Introduction to programming

Даде идея, че вместо години, може да се използват и часове. Аз опитах и се получи laughing

1 година 365.25 е равна на 8766 часа

Замених TotalDays с TotalHours

Замених 365.25 с 8766

 

using System;

class AgeAfter10Years
{
    static void Main()
    {
        DateTime currentDate = DateTime.Now;
        Console.WriteLine("Please enter your birthday: ");
        DateTime birthday = DateTime.Parse(Console.ReadLine());
        System.TimeSpan ageNow = currentDate - birthday;
        double yourAge = ageNow.TotalHours / 8766;
        Console.WriteLine("Your age now is: " + ((int)yourAge));
        Console.WriteLine("Your age after 10 years will be: " + ((int)yourAge + 10));
    }
}

 

Благодаря ти!

Успех!laughing

 

3
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Мерси за жокера, преди всяко видео си мисля да видя как се правеше тоя номер, но все забравям :D

2
iliqn.cvetkov avatar iliqn.cvetkov 1 Точки

Обичаме те Христо!!! :)

1
ivanmilev87 avatar ivanmilev87 30 Точки

Браво Ицо, ако разбера кой си на лекциите бих те почерпил 1 бира. Много добре обясняваш и за начинаещите е супер полезно твоето начинание. Освен това не е нужно да си гледал домашните преди това. По-полезно е самия процес на главоблъскане.

0
Ndushkovqwerty avatar Ndushkovqwerty 5 Точки

Напълно съм съгласен с колегата -  ЕВАЛА ! + 2 бири cool

0
dentia avatar dentia 362 Точки

Хари, сега ги загледаш твоите видеа. Поздрави за последното - много малко страничен шум, гласът ти се чува ясно, приятно за слушане! Брау! smile

1
Krissycherrybomb avatar Krissycherrybomb 5 Точки

Здравей!
Следя видео обясненията над домашните ти , защото са наистина страшно полезни и най-вече за нас "начинаещите" , а и не само , помага за откриване на тук-там направена грешка или нов начин на решение . :)
Исках само да отбележа,защото прекарах известно време над 1-ва задача - OddOrEven и накрая сравних с твоето решение и се оказаха идентични , но забелязах , че не всички числа от условието се покриват , тъй като искат да са Odd?
Та ги размених :
bool isOdd = n % 2 ==1;

и така получаваме точните числа от таблицата с техните правилни true или false.

 :))

0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Става и така, въпрос на вкус :) В тия решения нарочно пиша каквото първо ми дойде на ум, за да видите как ми работи логиката. Въобще не претендирам, че точно така се решават задачите, дори доста от тях решавам по грешен от гледна точка на взетия материал начин.Просто ми се струва по-полезно да видите как ми действа логиката, била тя правилна или грешна, за да си изградите собствена такава на база наблюдения :)

2
Krissycherrybomb avatar Krissycherrybomb 5 Точки

Не го казах с лоши намерия , просто случайно го забелязах. :)
Всичко , което правиш е повече от задоволяващо , затова продължавай в същия дух. :))

1
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки
Up , за да не потъва в дълбините :) Качил съм и четвъртото домашно.Enjoy :)
3
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Благодаря за труда! За Fibonacci реализирах малко по-различно задачата: Виж тук

0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки
Доста е изчистено, браво. Виждам, че си помислил и за по-големи числа, което е супер :)
0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

За побитовите операции и по-точно определянето на битовете на няколко поредни позиции използвах само отместване.  Първо отмествам търсената поредица битове най-отляво, за да премахна всички 1-ци от ляво. След това търсените битове ги отмествам максимално в дясно и по този начин премахвам 1-ците, които се намират отдясно на нашите битове. Пример за това може да видите тук:

16. AdvancedBitExchange

uint firstBits = n << (32 - p - k);

firstBits = firstBits >> (32 - k);

0
martinski avatar martinski 66 Точки

Браво и поздравления за ентусиазма !Надявам се някой ден да те видим и на преподавателската скамейка,защото начина ти на предаване на материала е супер разбираем .Смело мога да предложа ,някои от лекторите да вземат пример от това момче!!!wink

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.