Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

[Homework] C# Basics - Видео решения на домашните от C# Basics май/март 2014

Реших да поизреша домашните от C# Basics курса на видео, с цел да си припомня материала и евентуално да помогна на някой  да си доизясни нещата от лекциите :)

Очаквам отзиви :)

Линкове към видеата ще публикувам тук:

Homework 1: Introduction to programming

Homework 2: Primitive Data Types And Variables - задачи

Homework 2: Example Exam - Problems 1-4

Homework 3: Operators Expressions Statements - задачи

Homework 4: Console Input Output - задачи

223
Programming Basics
denizco avatar denizco 1 Точки

Браво и от мен! Наистина много помагаш на хора които започват от нулата. Начина ти на мислене и стъпките които изпозваш при решаването на конкретна задача на мен лично много ми помага. Стратегията ми е да се боря сам няколко дни с дадена задача и след това ако не успея гледам твойто видео и се мъча изпозвайки похватите ти да я реша. Благодаря и за сайта наистина е чудесен http://practiceexercisescsharp.blogspot.com.es/ и го препоръчвам на всички. Имаш ясна дикция и за мен си си завършен лектор. 

Евала за труда и БЛАГОДАРЯ !

 

1
iliqvelkov avatar iliqvelkov 69 Точки

Homework 3: Operators Expressions Statements - задачи - Problem 8. Prime Number Check 

Според мен трябва да е : if (n > 1) , a не if (n >= 1) 
Поправете ме ако греша(Преди това проверете примерите дали съвпадат с вашите отговори).
И браво за работата ! Всички клипчета ги гледам било то за сверяване или да си помогна :) 

0
gvdimitrov avatar gvdimitrov 6 Точки

Страхотна работа ! Помогна ми изключително много да "вляза" в материята и да си реша домашните(особено тези с циклите). Обясняваш много добре и според мен бъди подробен в обясненията,както до сега.

Благодаря!

1
Villy avatar Villy 1 Точки

къде откри видео с решенията от домашното за цикли?

0
gvdimitrov avatar gvdimitrov 6 Точки

Здрасти!

Задача 16 от домашното Homework 1: Introduction to programming , колегата Христо Лилов обяснява с видео как се решава въпросният казус : " Print Long Sequence " ... и в случая използва цикъл .

 

Поздрави!

Георги Димитров

1
Villy avatar Villy 1 Точки

Благодаря!:)

0
Ellnita avatar Ellnita 52 Точки

Аз съм сега от новата партида, които започнахме C# Basics, и исках да ти благодаря за усилията. Инициативата е похвална и на мен лично много ми помагаш. Ние сме още в началото и не съм изгледала всички видеа, но определено ми харесва, че обесняваш подробно, показваш няколко варианта и дори се отклоняваш. Ако някой няма време и иска само да види решението, винаги може да превърти напред. Но за тези, които искат да научат повече, подробното си е каквото си трябва!

1
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Трябва да се хвана някой ден и да наблъскам линкове из видеата от сорта на "Отиди на задача 4" и т.н , но все не ми остава време напоследък :) Като цяло трябва да се хвана вече, да направя и последните 2 видеа от C# Basics и да почна тези от Java-тa, но всичко по реда си :)

Радвам се, че помагам с нещо :)

3
Ellnita avatar Ellnita 52 Точки

Много хора ще им се зарадват като ти остане време да ги направиш :) До тогава ще гледаме сезон 1 на "ТheHristoLilovSeries" :)

1
SkyLLeNd avatar SkyLLeNd 0 Точки

Здравейте първо искам да благодаря на Христо, че има такива хора като него които доста ми помагат.
Имам един въпрос на домашнот от Primitive Data Types And Variables задачата с boolean как да му задам да няма значение дали ще напиша No,nO,no или Yes,yes,yeS и тн.. 

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

може когато въведеш даден string да използваш extension метода ToUpper(), който ще направи всички букви от string-а главни и следователно може само да проверяваш случай с главните букви.

Example:

string input = Console.ReadLine().ToUpper();

2
lmarkov avatar lmarkov 7 Точки

Най-полезните 1:14:06! Аз нямам забележки мога само да споделя моето решение за Homework 1 (Current Date and Time):

using System;

class AgeNowAndThen
{
static void Main()
{
DateTime currentDate = DateTime.Now;
Console.WriteLine("Please enter your date of birth - dd/mm/yyyy");
DateTime birthday = DateTime.Parse(Console.ReadLine());
var ageNow = currentDate.Year - birthday.Year;
Console.WriteLine("Your Age is: " + ageNow);
var myFutureAge = ageNow + 10;
Console.WriteLine("After 10 years you will be {0} years old.", myFutureAge);
}
}

0
daredevil avatar daredevil 7 Точки
Исках да попитам в клипчето казваше , че ще качиш кода някъде, но не видях дали и къде са качени , на мен лично ми трябваше за една задача, решена с помощта от теб , но в момента не работи правилно. За свършената работа от теб тук мога да кажа , че се възхищавам на това, което правиш помага да разбираме по-добре какво се случва в езика за програмиране , което според мен е най-важното. Днес ти писах на лично в "Ютуб" изглежда , че сгреших , извинявам се, за което не бях видял темата подробно , че може тук да споделя за 3-то домашно има малка грешка ,която забелязах. Ако аз нещо бъркам извинявам се за което, тъй като на мен не ми излизат някои точки от условието. Виждам , че използваш тук някои неща, които на нас не са ни познати добре до момента , означава ли , че ти си напреднал в програмирането ?
0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Кода е безвъзвратно затрит след преинстал...задачата може да качиш в форума и някой със сигурност ще ти отговори :)

Въпроса с напредването в програмирането е силно относителен..работя вече като програмист и карам курса по JavaScript .

Спрямо някой сега започващ съм относително напреднал, спрямо колегите ми съм детенце с полупрочетен буквар и сметало :)

0
daredevil avatar daredevil 7 Точки

       Всъщност това което беше написано в видоето  беше точно така малката забеелжка тук е , че на задача 10 в този пример точките са на позиция х-1 , y-1 . Защото на точка( x=0, y =1) излиза грешен резултат.

{

        Console.Write("Enter x and y :\nx = ");
        double x = double.Parse(Console.ReadLine());
        Console.Write("y = ");
        double y = double.Parse(Console.ReadLine());

        bool a = Math.Pow(x - 1, 2) + Math.Pow(y - 1, 2) <= 1.5 * 1.5;  //правилния ред е този -> bool a = Math.Pow(x + 1, 2) + Math.Pow(y + 1, 2) <= 1.5 * 1.5;
       
        bool b = (x <= -1 && x >= 5) && (y >= 1 && y <= -1);

        Console.WriteLine((a && (!b)) ? "Yes" : "No");

}

 

Ще очакваме ли и други видео уроци за решаване на по нататъшните домашни ?

0
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Останлите 2 видеа ще направя, когато ми остане време(такова за сега нямам).

За джава също мисля да правя, но просто не знам кога ще е :)

1
hristolilov avatar hristolilov 394 Точки

Bump..

Гледам, че е започнал нов курс а темата е на 847547389та страница.На някой може да му е полезна :)

0
Marin_Marinov avatar Marin_Marinov 1 Точки

Христо,благодаря ти за страхотния труд,желанието и най-вече умението да направиш тази страхотна ,същевременно и полезна тема.Бе споменал,че нямаш свободно време,което е разбираемо.Жалко ,че темата остана някак незавършена,и то,поне според мен, в най-важната си част - "Условни конструкции" и "Цикли".И все пак -благодаря за положения труд!

1
pavel.aslanov avatar pavel.aslanov 7 Точки
Благодаря ти за клиповете!Страхотен си!Продължявай да решаваш домашни,когато можеш.На мен лично много неща ми се изясняват,когато слушам обясненията ти по задачите,ставаш за лектор!
В някой клипове  определени задачи не ги решаваш точно както е условието,но въпреки това показваш как се решават в голяма степен, ако го правиш умишлено- продължавай така,за да не може да се преписва дословно!
Когато можеш изпитни задачи да решиш и обясниш си поръчвам,пък дано ме огрее smile.Поздрави!
0
18/09/2014 00:17:49
Mkey5 avatar Mkey5 16 Точки

Браво , благодаря за отделеното време ! :)) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.