Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ChrisPam avatar ChrisPam 976 Точки

Готина е

1
JuliaS avatar JuliaS 32 Точки

Готина темичка си спретнал...

И понеже си я постнал с таг общи приказки се включвам с молба...

Търсих инфо за wordpress линка във футера, но нещо не ми се получава... По конкретно става въпрос за следното: могат ли да се махнат wordpress линка и  линка на wordpress темата от футера (имам предвид всичко да си е законно, за да ги няма там, то самото мяхане като код едва ли е нещо сложно)...Става въпрос за бизнес сайт, т.е. сайт, който се ползва от фирма. За всякакво инфо по въпроса или насоки за инфо ще съм много благодарна.

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Здравей,

Можеш просто да премахнеш div-а с клас site-info във файла footer.php, който се намира в основната директория на темата. Алтернативно, можеш да промениш съдържанието му и да сложиш свои линкове, и текст. Няма проблем за това. Всеки има право да прави каквото си иска с темите в WordPress.org. Имаш правото дори да я продаваш, ако намериш пазар и знаеш как да я поддържаш.

0
JuliaS avatar JuliaS 32 Точки

Здравей,

благодаря за бързия отговор. Сигурен ли си, че така стоят нещата и с бизнес сайтовете, понеже го спретнах за една фирма, но ме е страх да махна рекламните линкове във футера, за да не им навлека проблеми...А е грозно, някак си несериозно изглежда сайта така. След като си направил тема, ти си по наясно как работи wordpress...Аз само го разгледах и натамъних сайта, не го познавам особено...Иначе темата, която ползвам си има безплатен вариант, има си и платен вариант. При направата на сайта съм ползвала безплатния. Наистина ли мислиш, че и за бизнес сайтове важи това, което си написал?

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

В случая коментирахме за WP теми от WordPress.org. Те вървят с определен лиценз, който дава голяма свобода за това, какво можеш да правиш с избрана тема.

Не съм добре запознат с лицензите, но знам, че при комерсиалните теми, например тези от ThemeForest, нещата стоят различно и трябва да се запознаеш със съответния лицент. Не че не можеш да намериш комерсиална тема безплатно и да я ползваш за бизнес сайт, но ще изглежда много несериозно, и можеш да имаш сериозни проблеми както с клиента си, така и с поддръжката на темата.

Общо взето правилото за бизнес сайт е да откриеш подходящата платена тема, която да отговаря на нуждите ти и да има гарантирана поддръжка. Ако на клиента не му се плащат 40 - 50 долара за бизнес сайт, за какъв бизнес въобще говорим?

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.