Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Advertisement Message from Objects and Classes - Exercises

Question
Solution
 

Реших задачата с налучкване и имам въпрос по нея. Първоначално редът "Random number = new Random();" беше във for цикъла, но ми даваше няколко еднакви реда, макар всеки ред да беше генериран от случайни фрази от масивите. Извадих го от цикъла (това ми бе налучкването) и ми даде различни редове, както се иска по условие. Защо в първия случай е грешен резултът, а във втория - верен?

1
Programming Fundamentals 10/09/2016 03:46:28
Innos avatar Innos 419 Точки
Best Answer

Общо взето "произволността" се повтаря ако го пресъздаваш в достатъчно малки интервали от време, ето един отговор от StackOverflow който трябва да ти отговори на въпроса.

1
10/09/2016 03:53:49
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Ясно. Не трябва да се ползва същият seed повторно в цикъл.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.