Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

koksibg avatar koksibg 892 Точки

Според мен са 11 пъти : 12 - 1 основен спрямо който се брои ( този който брои).

А ако всеки гледа от неговата си гледна точка - то той би казал наздраве ( би се "чукнал") с останалите 12-1=11 пъти.

Едит: Т.е. то тогава отговара би бил : 12 * 11 = 132. 

Но ако 1-я човек се чукне с 2-я, то значи, че и 2-я се е "чукнал" с 1-я едновременно и би се чуло само 1 звънн то тогава ще се чуят 11 наздравици :)

 

.

0
21/09/2016 23:19:24
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

132 -> ако "веки си дал наздраве с останалите на масата"

66 -> ако спазват някаква традиция и  никой не се "чука" с другия повторно

 ... въпрос на гледна точка

1
Dargo avatar Dargo 44 Точки

Това колко пъти се е чуло "дзън" не би трябвало да зависи от нечия гледна точка, освен ако не е твърде шумно :)

0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

ами зависи .... понеже ако аз съм ти казъл наздраве в началото на вечерта .... се е чуло 1 път .... може да съм решил да не ти казвам наздраве повече от 1 път на ден, или може да не ми пука с кой си казвам наздраве и да ти казвам наздраве цяла вечер.... пък и зависи ... при наздравица всеки с всеки ли се чуква .... зависи от хората :)

най верния отговор е - минимук 12

1
Dargo avatar Dargo 44 Точки

Привет,

С формулата за намиране на броя на комбинации (реда не е от значение) без повторение (един не дава наздравица със себе си) получавам 66 пъти.

Поздрави

2
zhivko1985 avatar zhivko1985 34 Точки

Явно ще трябва да се съберем 12 души и да вземем доста бира...

0
Dargo avatar Dargo 44 Точки

Може би отговора е 0, ако се разбира от условието, че 12 души пият от една бира.

0
Kalisto avatar Kalisto 0 Точки

n!/k!(n-k)! = 66 -> n=12, k=2

 

0
vanesa_terziyska avatar vanesa_terziyska 2 Точки

аз също получих 66

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.