Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Стил на презентациите в СофтУни

Колеги, с цел проучване, кои елементи да подобрим, премахнем или добавим в презентациите искаме вашето мнение, в което да споделите плюсовете и минусите на до момента двата варианта презентации, които правим във вътрешната програма.

Вариант А

Обемни презентации с много примери и учебно съдържание. Ето пример: SQL-Introduction.pptx. Плюсовете са, че студентите много лесно могат да ги ползват като учебен материал. Основните минуси са, че са доста обемни и понякога по-трудни за асимилиране по време на презентиция.

Вариант B

По-стегнати презентации с цел по-добро презентиране и асимилиране по време на презентацията.  Ето пример: DB-Basics-MSSQL-Basic-CRUD.pptx. Плюсовете са, че студентите не се разсейват по време на презентация. Основните минуси са, че все още са трудни за използване като основен учебник.

Кой от двата стила презентации ви харесва повече? Тук изключваме преподавателите и техните умения. Става дума за учебните материали към курсовете и начина на поднасяне на учебното съдържание в слайдовете.

Моля гласувайте за вариант A или вариант B и дайте своите аргументи. Кажете и какво може да се подобри. За момента сме намислили във Вариант В да вместваме учебното съдържание в Notes, а впоследствие и да стилизираме Notes page-a. Вариант А пък е подобреният вариант на най-старите ни презентации, като булетите с теория са намалени, и заместени с повече примери. Там пък замисляме все повече намаляне на теоретичните слайдове.

Наков

4
Предложения и проблеми 03/10/2016 14:07:45
Tanyo avatar Tanyo 152 Точки

Вариант А.

Аргумент

Много често се налага да се прегледа вече минал материал с цел търсене на конкретно нещо... в 99% от случаите текущите презентации не успяват да помогнат и се налага да се преглежда Видеото от лекцията. Което от своя страна не винаги е възможно.... друг е въпросът, че там понякога за едно нещо се споменава на няколко места и е много трудно да се открие...

...има и други, но предполагам всеки ще напише по нещо :)

1
Pilgrimage avatar Pilgrimage 515 Точки

Всъщност, като си седя и размишлявам върху първопричината за тази тема, мисля, че опираме до нещо, което ми се струва уместно да нарека "сблъсък на парадигми в сферата на ученето".

Младежта със смелият си нрав и боен характер, способен да руши стени wink вярва, че със своята всеотдайност може да научи някого на нещо (в случая на програмиране). С питане, отговаряне, обясняване... които са перфектен инструмент... но според мен не са достатъчно.

Наков, на когото му е минало доста през ръцете и главата, знае колко умно може да гледа един студент, без да си има и най-малка представа за какво му говориш (или какво сам говори!). Той е разбрал, че единственият, който може да научи един човек на нещо, е той самият!. И затова неговият подход е да сложи в ръцете на мераклията колкото се може повече и по-добри инструменти за САМОобучение... И от тези инструменти никак не изключвам видеото и незаменимите занятаия на живо - но само като част от целия инструментариум.
 

Та какво исках да кажа... а, да :
"Научаването на учещите се, е в ръцете (да се чете "главите") на самите учещи се!"

Другото са просто инструменти, а от тях колкото повече - толкова повече...

2
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Вариант Б. Аз съм онлайн студент и, въпреки това, не изпозлвам самата презентация като източник на информация. Предпочитам повече демо примери написани на място и обяснения чрез тях. После, ако съм пропуснал нещо, просто си пускам клипчето отново, а ако искам по - подробна информация, имаме форумите, или гугъл :). Пълните с текст презентации просто не чета...

2
04/10/2016 18:33:13
Lyubinak avatar Lyubinak 2 Точки

Вариант А.

1
stanchev1 avatar stanchev1 122 Точки

Вариант 'А'

2
Ivaylo.Goranov avatar Ivaylo.Goranov 68 Точки

A

Гледаш лекция, четеш дебел слайд и затвърждаваш материала. Като не ти се чете дебел слайд, не го чети.

3
kosyo.85 avatar kosyo.85 10 Точки

Вариант А. Предпочитам ученето с повече практически примери пред варианта основно теория. Даже смятам сегашните презентации за не толкова обемни и изчерпателни. Предлагам и вариант вместо лекциите и упражненията да са в отделни дни, да се провеждат заедно по два часа.

1
fiherLuci avatar fiherLuci 225 Точки

Има лекции и условия.Вкарайте практическия материал в hints и оставете презентацията да е теория. Ако лектора има нужда да покаже код то той нека използва условията или да го напише. Като ще е хубаво да се запази това да има готови кодове, защото примерно лато пръв път се запозная с нещо ново аз ще видя лекцията ама няма да го запомня и ми трябва готов код да видя как се прави и си помагам с презентациите... просто качвайте и готовите решения на задачите без * ,но за фаане ви пречат на презентацията ги извадете от нея. Това е вариант В според мен

0
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Вариант - А

3
flareset avatar flareset 140 Точки

Всички аргументи на подкрепящите вариант А се съдържат във вариант В с Notes. :D И аз не мисля, че презентацията може и трябва да е основен източник на информация, а само пътеводител. Трябва да съдържа само основните точки на преподавания материал, с кратки обяснения какво представляват и за какво служат конкретните неща. Като я погледне човек, трябва да може набързо да си припомни за какво е била лекцията и след това да се насочи към Notes, където да види подробностите и примерите. А за сериозно учене човек няма да спре до тук.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.