Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Стил на презентациите в СофтУни

Колеги, с цел проучване, кои елементи да подобрим, премахнем или добавим в презентациите искаме вашето мнение, в което да споделите плюсовете и минусите на до момента двата варианта презентации, които правим във вътрешната програма.

Вариант А

Обемни презентации с много примери и учебно съдържание. Ето пример: SQL-Introduction.pptx. Плюсовете са, че студентите много лесно могат да ги ползват като учебен материал. Основните минуси са, че са доста обемни и понякога по-трудни за асимилиране по време на презентиция.

Вариант B

По-стегнати презентации с цел по-добро презентиране и асимилиране по време на презентацията.  Ето пример: DB-Basics-MSSQL-Basic-CRUD.pptx. Плюсовете са, че студентите не се разсейват по време на презентация. Основните минуси са, че все още са трудни за използване като основен учебник.

Кой от двата стила презентации ви харесва повече? Тук изключваме преподавателите и техните умения. Става дума за учебните материали към курсовете и начина на поднасяне на учебното съдържание в слайдовете.

Моля гласувайте за вариант A или вариант B и дайте своите аргументи. Кажете и какво може да се подобри. За момента сме намислили във Вариант В да вместваме учебното съдържание в Notes, а впоследствие и да стилизираме Notes page-a. Вариант А пък е подобреният вариант на най-старите ни презентации, като булетите с теория са намалени, и заместени с повече примери. Там пък замисляме все повече намаляне на теоретичните слайдове.

Наков

4
Предложения и проблеми 03/10/2016 14:07:45
dead4y avatar dead4y 62 Точки

Вариант Б

p.s: сорка ако съм объркал meme-то

0
Isibel avatar Isibel 41 Точки

Вариант А

1
davichonov365 avatar davichonov365 127 Точки

Най добре ще е някакъв среден вариант малко от А много от Б ,. но все пак Б ,.. всеки трябва сам да стига до отговорите :)

1
Irrrka avatar Irrrka 19 Точки

И аз гласувам за среден вариант, с предпочитание към А, т.к. винаги е по-добре повече материал.

Иска ми се да мога да си припомням някакви елементарни, изскочили ми от главата неща, когато си пиша домашните или на изпита, като например, какъв е синтаксиса на нещо си и не като потърся в презентацията, там да има само някаква асоциативна картинка?!?

Към бележките е добре да са обясненията, а не същината на материала(пример пак със синтаксиса), който се преподава.

И друг случай>>съботно-неделно си чакаме петъчното видео и ако имаше по-подробна информация в презентациите с пример, щяхме вече да сме доста напред с домашното, което след като излезе видеото, трябва да наваксваме по нощите през седмицата.

И да, материалът не е лесен, а задачите, обикновено след първите 4, рязко вдигат сложността, за да се обясняват със снимка на вериги или спагети  :-)

 

Благодаря за допитването!!

0
Wencii avatar Wencii 90 Точки

Независимо каква е презентацията, мисля че много по - добре ще бъде, ако лекторите обесняват материала с повече примери(примерно стил Наков) и какви грешки биха могли да се допуснат, а не да копират само примерите от презентацията(то някои даже и това не правят, а обесняват и драскат върху презентацията). Презентацията трябва да им служи за насоки по време на тяхната лекция, а не главен източник на информация. Всеки от нас може да прочете написаното в презентацията, но не може да прочете, това което лектора ще каже и сподели като опит.

2
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Съгласен съм. Това е много по-голям проблем от стила на презентациите.

0
e.manolov avatar e.manolov 80 Точки

Аз също съм за вариант А. Презентациите с много примери и обяснения винаги са били по-полезни. Не е нужно да минаваме на лекции през всеки един слайд, просто да се спираме на основните неща, а всеки може да си ги погледне у дома останалите слайдове.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.