Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

.NET Core в C# Web модула ?

Здравейте,

Въпросът ми е в C# WEB модула ще се изучава ли .NET Core, предполагам, че да, но все пак бих искал да попитам за по-подробна информация за това до колко ще се обучава, каква част от програмата е предвидена за него  и ще се прави ли проект/приложение на .NET Core ?

 

Мисля, че е въпроса е доста важен.

 

Благодаря!

Тагове:
0
Module: C# Web 12/01/2017 10:59:43
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Това е втората част от C# Web:

"Курсът "ASP.NET MVC" ще ви научи как се изграждат съвременни уеб приложения с архитектурата Model-View-Controller, използвайки HTML5, бази данни, Entity Framework и други технологии. Изучава се технологичната платформа ASP.NET, нейните компоненти и архитектура, създаването на MVC уеб приложения, дефинирането на моделиизгледи и частични изгледи с Razor view engine, дефиниране на контролери, работа с бази данни и интеграция с Entity Framework, LINQ и SQL Server."

Пише го в описанието на курса.

-3
12/01/2017 11:21:16
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Добре, аз съм си задал въпроса в секцията C# Web, следователно това включва всички части на модула. Нали така? Значи въпроса си е на място.

В цитата по-горе не се споменава нищо за .Net Core,  за който е и самият въпрос. 

Нито отговаря на някои от слдвашите: ще има ли проект на .Net Core или каква част от пгорагамата ще е посветена на Core.

0
12/01/2017 11:27:55
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Ако влезеш в Учебен план и след това намериш модула C# Web, ще видиш, че първата част от модула C# Web Development Basics гласи: "Ще напишем собствен MVC framework на базата на C# и MS SQL Server....", което означава, че няма да се ползва в първата част, а във втората както ти написах по-горе. Описанието на курса гласи asp.net, не asp.net core, което отговаря на въпроса ти :)

-3
12/01/2017 11:53:49
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

ASP.NET Core  очевидно е част от ASP.NET, та за това питам.

Също така Core в голямата степен отговаря на описанието от станицата на курса "...едно съвременно уеб приложение".

И предполагам след всичките цитати отговора на първоначалният въпрос е : Няма да се засяга темата за asp.Net Core.

Това исках да разбера.

Описанието може би е писано преди появата на Core и просто ми изглежда доста странно в курс за asp.net да не се спомене нищо за Core, но както и да е,  явно каквото е описанието това е :)

0
12/01/2017 12:07:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.