Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bishop avatar Bishop 13 Точки

Нов съм и съм объркан.

Здравейте. Нещо се обърках. Още не зная какво трябва да уча и не знам какво искам да уча. Не мога да си избера PHP, C#, Java. Започнах сам да уча HTML, CSS просто да навлизам в нещата леко по-леко. Искам да ви попитам в правилната посока ли съм се насочил? Защото съм се записал и са предстоящия курс по Programming Basics, но там няма html, css. Въпроса ми е грешно ли е, че съм почнал да уча html и css и ако не трябва ли ми programming basics? Съжелявам за глупавия въпрос просто от толкова много четене на всякакви статии за начинаещи се обърках. 

Тагове:
0
Programming Basics
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Ми в HTML и CSS има минимално количество програмна логика (даже не знам дали е точно логика). Най-добре се запознай с езика, на който ще се проведе курса (предполгам С#). Вземи си книгата на Наков, тя е доста добра за начинаещи, след всеки урок има упражнения.....

2
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

На прав път си. Колкото повече езици за програмиране изучаваш, толкова по-добре. Както колегата казва, в HTML няма програмна логика. Аз дори не смятам HTML за език за програмиране. Аз  изучавам C# на курса Programming basics, но самостоятелно уча Java, HTML и DHTML. Ти също можеш да се запишеш на някакъв друг курс за HTML и CSS успоредно с Programing basics, или да ги изучаваш самостоятелно. Така че горе главата и успех!

1
17/02/2017 13:29:00
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

Здравей, изобщо не е грешно, използват се за различни цели. За себе си трябва да си отговориш какво искаш да учиш, за да му обърнеш по-голямо внимание ако ти идва твърде много материал за усвояване по едно и също време.

Относно Programming Basics - задачките са му майката, ама не само да ги решаваш машинално, а и да разбираш логиката и алгоритъма зад тях.

След като си изкараш изпита и те приемат в Софтуни по редовната програма (което никак не е трудно, дори и лаик да си), ще имаш възможността да изкараш цял Тех-модул, в който да си решиш с какво искаш да продължиш -  PHP, C#, Java, Java Script или пък да си продължиш с Front End, като включиш към HTML-a и CSS-а и малко от модерните JavaScript технологии като Angular, React и т.н.   wink 

П.П. HTML-a и CSS-a също ще ти влязат употреба, понеже самия Тех-модул завършва с екипен проект на един от 4-те езика.

 

0
Mark1 avatar Mark1 0 Точки

Изобщо не си сбъркал !

Важното е, че през цялото това време си работил. Ако влагаш смисъл и идея в това което паравиш времето, което си  отделил няма да е загубено.

Според мен не трябва да пропускаш Programming Basics .

Успех !

 

0
17/02/2017 17:35:22
kolioi avatar kolioi 641 Точки

А не е ли по-добре да се усъвършенстваме в един език (C# / Java / C++ / ....) вместо да учим още 2-3? Тоест, да научим например многонишково програмиране, алгоритми, нови технологии и т.н. вместо да учим още езици пак на средно ниво?

0
Mark1 avatar Mark1 0 Точки

Няма нищо лошо в това да разполагаш с повече инструменти, а и да натруаш повече рутина .

:)

Преди да станеш добър музикант, трябва да научиш много клишета..

0
Bishop avatar Bishop 13 Точки

Благодаря за бързите и адекватни съвети. Последно да ви попитам как да избера дали C# или Java да изучавам в курса ? Въпроса ми е, ако избера примерно C# това възпира ли ме от нещо, същото важи и за Java. С по-прости думи като напълно начинаещ има ли голямо значение кое ще избера специално за курса ? След завършването на курса(ако е успешно)  обучението безплатно ли е(става въпрос за следващ курс)? 

0
18/02/2017 09:25:38
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Каквото и да избереш няма значение. 80% от кода в programming basics може да го копираш от java на C# и пак ще работи.
Специфичните технологии ще си ги избереш после, като започнеш да зацепваш вече.
И не, обучението не е безплатно - виж страницата с таксите.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.