Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Galin91+deleted! avatar Galin91+deleted! 2 Точки

Programming-Basics Simple Conditional Statements, Password Guess - Judge системата не ми приема задачата, а Visual я приема

Здравейте. Написах тази задача, но Judge не иска да я приеме дава ми 0 точки, но в Visual-а ми тръгва без проблем. Може ли някой да ми каже на какво се дължи това?


 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
namespace Password_Guess
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Въведете Вашето име ");
            var user = Console.ReadLine();
            if (user == "пенчо".ToLower())
            {
                Console.WriteLine("Здравейте " + user + "  Моля въведете парола!");
            }

            else if (user != "пенчо")
            {
                Console.WriteLine("Здравейте " + user + " Моля въведете парола!");
            }

            var pass = Console.ReadLine();
            if (user == "пенчо".ToLower() && pass == "987654321")
            {
                Console.WriteLine("Добре дошли в системата!  " + user);
            }

            else
            {
                Console.WriteLine("Въведеното от Вас име или парола са грешни!");
            }
        }
    }
}

Тагове:
0
Programming Basics 09/03/2017 21:24:30
Hhose avatar Hhose 9 Точки
Best Answer

Малко си поел в друга насока и си го усложнил. В задачата се иска просто да сравниш входа(паролата) с "s3cr3t!P@ssw0rd" (а не със "987654321"), и освен това, както е споменал колегата, трябва да изведеш изход на английски:

"Welcome" или "Wrong password!", в зависимост от това дали въведенитв входни данни са същите, каквито ги иска задачата. Това проверява Judge, защото това е условието на задачата.

Ако още не си разбрал какво имам предвид, ето го и решението на задачата:

using System;

namespace _09.PasswordGuess
{
    class Program
    {
        static void Main()
        {
            string password = Console.ReadLine();
            if (password == "s3cr3t!P@ssw0rd")
            {
                Console.WriteLine("Welcome");
            }
            else
            {

                Console.WriteLine("Wrong password!");
            }
        }
    }
}

 

0
IvanBlagoychev avatar IvanBlagoychev 2 Точки

Би ли paste-нал линк към условието на задачата ?

0
09/03/2017 21:37:23
Galin91+deleted! avatar Galin91+deleted! 2 Точки

Това е: Да се напише програма, която въвежда парола (един ред с произволен текст) и проверява дали въведеното съвпада с фразата “s3cr3t!P@ssw0rd”. При съвпадение да се изведе “Welcome”. При несъвпадение да се изведе “Wrong password!”. Примери:

вход

изход

 

вход

изход

 

вход

изход

qwerty

Wrong password!

s3cr3t!P@ssw0rd

Welcome

s3cr3t!p@ss

Wrong password!

0
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Извеждай на конзолата само това, което се иска в задачата. Не си спомням задачи с извеждане на текст на кирилица.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.