Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5456 Точки

[Exam Problems] HTML & CSS изпит - условия и авторски решения

Колеги, качил съм ви на сайта на курса условията на задачите от HTML & CSS изпитите: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/3.

Решенията не са добри, защото са копирани от Интернет източници, но все пак стават за ориентир.

Очаквайте резултати от изпита и от целия курс в началото на следващата седмица.

EDIT (10.07.2014)

----------------------------------------

Относно сроковете за домашните по HTML & CSS и проверката има малко промени:

• Срокът за последното домашно (CSS предпроцесори SASS и LESS. CSS трансформации) го местим до 12-ти вечерта (събота)
  • Срокът за проверка на домашните го местим до понеделник сутринта (14-ти, 10:00 часа)

Резултати очаквайте понеделник или вторник.

Тагове:
12
Web Fundamentals - HTML5
Matrix avatar Matrix 1087 Точки

Ще има ли оценяване на съотборниците от отборния проект?

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5456 Точки

Да, ще го пуснем, но имаме малко забавяне. Надявам се до края на седмицата да стане.

3
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Аз ще се включа с моето решение на формата от 7 юни, тъй като много ми хареса задачата.

Ето тук.

Това е оправен вариант на кода ми от изпита, тъй като, когато я пуснах на настолния компютър у дома, лейаут-а нещо се счупи. Продължавам да се чудя защо на лаптота изкарваше едно, а на настолния друго (с един браузър). Като цяло концепцията не е сменяна - няколко бекграунд картинки на контейнера на формата и една бекграунд картинка на самата форма. Картинките са центрирани и подравнени в долния край.

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 925 Точки

Ще използвам темата да кача моите решения на изпитните задачи от 8.07.2014 г. Може и да има някъкви дребни забележки. Особено на браузъри различни от chrome.

Demo  -  HTML and CSS

В четвърта задача се оказа, че   table td {display: block}  свърши чудесна работа.

3
VenIT avatar VenIT 63 Точки

Здравейте колеги,
това са решенията ми от изпита на 07.07.14,качвам ги както съм ги предал.
Като цяло изпита не беше труден, даже си тръгнах час и половина преди края.На респонсива не съм се постарал много,но условията са изпълнени.

01.It_News ->DEMO
-HTML
-CSS

02.AwesomeSite ->DEMO
-HTML
-CSS

03.ContactForm -> DEMO
-HTML
-CSS

04.ResponsiveSite -> DEMO
-HTML
-CSS

2
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

Ето и моите решения на задачите от изпита на 6-ти..

WebFundamentals Exam

0
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 142 Точки

В такъв случай SASS домашното незадължително ли е? Тъй като срока за предаване е 15 Юли.

2
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Ето и моите решения от изпита на 6ти юли.

Най-много ме забави трета задача, доста изпипвах иконките в началото на input полетата (понеже не виждам начин как да стане с background) и чак след изпита забелязах, че те не са част от input-ите laughing

0
Yulia avatar Yulia 1343 Точки

Споделям и аз своите решения от изпита на 8 юли. Но само на първите 3 задачи. Те бяха много приятни, даже успях да ги докарам много точно (на моя монитор xD)

Изпуснала съм тук-там някой hover или footer. Има и някои абсурди като position: absolute с margin: -300px :D A последната... е прекалено зле, за да си я качвам в GitHub-a :D Иначе като цяло си харесвам решенията. Справих се с тях за около 4 часа и половина с изпипването на детайлите. Писах на Jade и Sass:

Problem-1-Projects-and-Groups       LIVE DEMO   |  JADE -> HTML  |  SASS -> CSS

Problem-2-Simple-Site                      LIVE DEMO   |  JADE -> HTML  |  SASS -> CSS

Problem-3-Registration-Form           LIVE DEMO   |  JADE -> HTML  |  SASS -> CSS

На задачата с формите иконката в input-а си я добавих точно за 2 минути, защото същата сутрин решавах първия примерен изпит и си бях направила mixin за тези коварни иконки. Изненадах се колко е преизползваемо това чудо. Трябва повече да ги пиша :) Че както виждате - в sass-а съм си писала стандартен css без много-много да ползвам готините му предимства.

2

A защо sass-а ти ми прилича повече на Stylus.. къде са му скобите и semicolon-ите? laughing

0
Yulia avatar Yulia 1343 Точки

Пиша на sass само заради тази захарна особеност :} Той има 2 варианта за писане: .sass и .scss, като вторият е със скобичките, а .sass е този чист и красив без-точко-запетайков и без-скобичков код! ^^  Jade-а е същата сладка работа.

3

Ейй супер! Не знаех за това.., а аз си плясках на .scss и си се кефех.. laughing Благодаря, че ми отвори очите! : ))

1