Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Exam Problems] HTML & CSS изпит - условия и авторски решения

Колеги, качил съм ви на сайта на курса условията на задачите от HTML & CSS изпитите: https://softuni.bg/trainings/coursesinstances/details/3.

Решенията не са добри, защото са копирани от Интернет източници, но все пак стават за ориентир.

Очаквайте резултати от изпита и от целия курс в началото на следващата седмица.

 

EDIT (10.07.2014)

----------------------------------------

Относно сроковете за домашните по HTML & CSS и проверката има малко промени:

  • Срокът за последното домашно (CSS предпроцесори SASS и LESS. CSS трансформации) го местим до 12-ти вечерта (събота)
  • Срокът за проверка на домашните го местим до понеделник сутринта (14-ти, 10:00 часа)

Резултати очаквайте понеделник или вторник.

Тагове:
12
Web Fundamentals - HTML5
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Ще има ли оценяване на съотборниците от отборния проект?

1
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, ще го пуснем, но имаме малко забавяне. Надявам се до края на седмицата да стане.

3
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Аз ще се включа с моето решение на формата от 7 юни, тъй като много ми хареса задачата.

Ето тук.

Това е оправен вариант на кода ми от изпита, тъй като, когато я пуснах на настолния компютър у дома, лейаут-а нещо се счупи. Продължавам да се чудя защо на лаптота изкарваше едно, а на настолния друго (с един браузър). Като цяло концепцията не е сменяна - няколко бекграунд картинки на контейнера на формата и една бекграунд картинка на самата форма. Картинките са центрирани и подравнени в долния край.

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Ще използвам темата да кача моите решения на изпитните задачи от 8.07.2014 г. Може и да има някъкви дребни забележки. Особено на браузъри различни от chrome.

Demo  -  HTML and CSS

В четвърта задача се оказа, че   table td {display: block}  свърши чудесна работа.

3
VenIT avatar VenIT 63 Точки

Здравейте колеги,
това са решенията ми от изпита на 07.07.14,качвам ги както съм ги предал.
Като цяло изпита не беше труден, даже си тръгнах час и половина преди края.На респонсива не съм се постарал много,но условията са изпълнени.

01.It_News ->DEMO
-HTML
-CSS

02.AwesomeSite ->DEMO
-HTML
-CSS

03.ContactForm -> DEMO
-HTML
-CSS

04.ResponsiveSite -> DEMO
-HTML
-CSS

2
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

Ето и моите решения на задачите от изпита на 6-ти..


WebFundamentals Exam

0
nikolay.dimov83 avatar nikolay.dimov83 143 Точки

В такъв случай SASS домашното незадължително ли е? Тъй като срока за предаване е 15 Юли.

2
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Ето и моите решения от изпита на 6ти юли.

Най-много ме забави трета задача, доста изпипвах иконките в началото на input полетата (понеже не виждам начин как да стане с background) и чак след изпита забелязах, че те не са част от input-ите laughing

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Споделям и аз своите решения от изпита на 8 юли. Но само на първите 3 задачи. Те бяха много приятни, даже успях да ги докарам много точно (на моя монитор xD)

Изпуснала съм тук-там някой hover или footer. Има и някои абсурди като position: absolute с margin: -300px :D A последната... е прекалено зле, за да си я качвам в GitHub-a :D Иначе като цяло си харесвам решенията. Справих се с тях за около 4 часа и половина с изпипването на детайлите. Писах на Jade и Sass:

Problem-1-Projects-and-Groups       LIVE DEMO   |  JADE -> HTML  |  SASS -> CSS

Problem-2-Simple-Site                      LIVE DEMO   |  JADE -> HTML  |  SASS -> CSS

Problem-3-Registration-Form           LIVE DEMO   |  JADE -> HTML  |  SASS -> CSS

На задачата с формите иконката в input-а си я добавих точно за 2 минути, защото същата сутрин решавах първия примерен изпит и си бях направила mixin за тези коварни иконки. Изненадах се колко е преизползваемо това чудо. Трябва повече да ги пиша :) Че както виждате - в sass-а съм си писала стандартен css без много-много да ползвам готините му предимства.

2
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

A защо sass-а ти ми прилича повече на Stylus.. къде са му скобите и semicolon-ите? laughing

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Пиша на sass само заради тази захарна особеност :} Той има 2 варианта за писане: .sass и .scss, като вторият е със скобичките, а .sass е този чист и красив без-точко-запетайков и без-скобичков код! ^^  Jade-а е същата сладка работа.

3
LittleNinja avatar LittleNinja 71 Точки

Ейй супер! Не знаех за това.., а аз си плясках на .scss и си се кефех.. laughing Благодаря, че ми отвори очите! : ))

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.