Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
joto_to avatar joto_to 39 Точки

Решения на упражнения от Data Types and Variables - More Exercises от Programming Fundamentals май 2017 на C#

<< по-стари задачи | по-нови задачи >>

Programming Fundamentals май 2017

Data Types and Variables - More Exercises Дата: 2-ри юни 2017

01. Type Boundaries - C#

02. Number Checker - C#

03. Water Overflow - C#

04. Tourist Information - C#

05. Weather Forecast - C#

06. Catch the Thief - C#

07. Sentence the Thief - C#

08. House Builder - C#

09. Make a Word - C#

10. Sum of Chars - C#

11. String Concatenation - C#

12. Beer Kegs - C#

13. Decrypting Message - C#

14. Boat Simulator - C#

15. Balanced Brackets - C#

Споделяйте и вашите различни решения, задавайте въпроси, обсъждайте споделените решения.

Тагове:
1
Programming Fundamentals 08/06/2017 18:00:17
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Здрасти,

Ето няколко и от мен.

Много интерсно решение на 1-ва задача. laugh. Аз си карах по класическия метод със switch().

2. Number Checker

5. Weather Forecast

9. Make a Word

15. Balanced Brackets

Поздрави.

0
MihailFernandes avatar MihailFernandes 3 Точки

Здравейте, някой може ли да ми каже какво не ми харесва на решението на задача

05. Weather Forecast

защото един нулев тест не минава.

https://pastebin.com/YPd1SqEW

0
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Здравей Михаил,

Изпуснал си равенствата. Трябва да пасва от мин до макс включително.

Да знаеш, когато не ти излиза 1 тест винаги пробвай граничните стойности. В твоя случай аз пробвах -128 (мин на сбайт) и ми върна Облачно и видях, че си изпуснал равенствата.

Дано ти помогнах.

Проздрави

0

какви са входните данни на нулевия тест който не минава? дай ни повече информация.

0
athristov avatar athristov 29 Точки

Браво добри решения, въпреки, че някои от тях си ги написал доста по-трудно четливи , да не кажа невъзможни за не малка част от колегите и това което сме учили до тук. Може би тези от нас, които завършат успешно този курс, ще се върнем на тази тема и ще ги разчетем. Инaче страхотно решение на зад. 8 House Builder, изобщо не ми мина през акъла такова решение и се наложи да попиша няколко if-else. yes

1

всичко неясно по всяка задача съм готов да го обясня на дълго и на широко :) и не всичко което съм писал е оптимално добре според знанията от курса. понякога просто скалъпвам нещо, което да работи.

0
alekhristov avatar alekhristov 3 Точки

Здравейте, колеги! Ако може малко съдействие. Judge ми дава по 85 точки за задачи 6 и 7. Ето кодът ми за задача 7 - https://pastebin.com/UENPmxWv. Ползвал съм същият и за 6. Благодаря!

1

мисля че проблемът ти е тук. не съм пускал задачата в джъдж, но като въведеш отрицателно число и лонг и връща нула за присъда.

0
alekhristov avatar alekhristov 3 Точки

Благодаря, но не там е проблемът. Без тази проверка дава още по-малко точки, защото прехвърля long.MaxValue и удря много далечно отрицателно число и съответно то се записва в smallestDiff.

0

направи си една променлива за максимална стойност, задай и минималната стойност на лонг и в нея записвай всяка стойност по голяма от нея. и всичко трябва да ти се нареди.

0