Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

joto_to avatar joto_to 40 Точки

Решения на упражнения от Data Types and Variables - More Exercises от Programming Fundamentals май 2017 на C#

<< по-стари задачи | по-нови задачи >>

Programming Fundamentals май 2017

Data Types and Variables - More Exercises Дата: 2-ри юни 2017

01. Type Boundaries - C#

02. Number Checker - C#

03. Water Overflow - C#

04. Tourist Information - C#

05. Weather Forecast - C#

06. Catch the Thief - C#

07. Sentence the Thief - C#

08. House Builder - C#

09. Make a Word - C#

10. Sum of Chars - C#

11. String Concatenation - C#

12. Beer Kegs - C#

13. Decrypting Message - C#

14. Boat Simulator - C#

15. Balanced Brackets - C#

 

Споделяйте и вашите различни решения, задавайте въпроси, обсъждайте споделените решения.

 

Тагове:
1
Programming Fundamentals 08/06/2017 18:00:17
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Здрасти,

Ето няколко и от мен.

Много интерсно решение на 1-ва задача. laugh. Аз си карах по класическия метод със switch().

2. Number Checker

5. Weather Forecast

9. Make a Word

15. Balanced Brackets

Поздрави.

 

 

 

 

0
MihailFernandes avatar MihailFernandes 3 Точки

Здравейте, някой може ли да ми каже какво не ми харесва на решението на задача

05. Weather Forecast

защото един нулев тест не минава.

https://pastebin.com/YPd1SqEW

0
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Здравей Михаил,

Изпуснал си равенствата. Трябва да пасва от мин до макс включително.

Да знаеш, когато не ти излиза 1 тест винаги пробвай граничните стойности. В твоя случай аз пробвах -128 (мин на сбайт) и ми върна Облачно и видях, че си изпуснал равенствата.

Дано ти помогнах.

Проздрави

0
joto_to avatar joto_to 40 Точки

какви са входните данни на нулевия тест който не минава? дай ни повече информация.

0
athristov avatar athristov 29 Точки

Браво добри решения, въпреки, че някои от тях си ги написал доста по-трудно четливи , да не кажа невъзможни за не малка част от колегите и това което сме учили до тук. Може би тези от нас, които завършат успешно този курс, ще се върнем на тази тема и ще ги разчетем. Инaче страхотно решение на зад. 8 House Builder, изобщо не ми мина през акъла такова решение и се наложи да попиша няколко if-else. yes

1
joto_to avatar joto_to 40 Точки

всичко неясно по всяка задача съм готов да го обясня на дълго и на широко :) и не всичко което съм писал е оптимално добре според знанията от курса. понякога просто скалъпвам нещо, което да работи.

0
alekhristov avatar alekhristov 3 Точки

Здравейте, колеги! Ако може малко съдействие. Judge ми дава по 85 точки за задачи 6 и 7. Ето кодът ми за задача 7 - https://pastebin.com/UENPmxWv. Ползвал съм същият и за 6. Благодаря!

1
joto_to avatar joto_to 40 Точки

мисля че проблемът ти е тук. не съм пускал задачата в джъдж, но като въведеш отрицателно число и лонг и връща нула за присъда.

0
alekhristov avatar alekhristov 3 Точки

Благодаря, но не там е проблемът. Без тази проверка дава още по-малко точки, защото прехвърля long.MaxValue и удря много далечно отрицателно число и съответно то се записва в smallestDiff.

0
joto_to avatar joto_to 40 Точки

направи си една променлива за максимална стойност, задай и минималната стойност на лонг и в нея записвай всяка стойност по голяма от нея. и всичко трябва да ти се нареди.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.