Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petya avatar Petya 2461 Точки

Инициатива за обучение на деца от домове за сираци

Здравейте! Със СофтУни се свързаха от Фондация Подарете книга, която през септември ще събере за седмица в София около 40 деца от домове за сираци от цяла България. Става въпрос за деца, които скоро излизат от домовете и целта е за една седмица те да бъдат обучавани по различни занаяти, за да могат след това да си намерят работа. Едно от трите основни обучения ще бъде в сферата на ИТ. Ясно е че за такъв кратък срок няма как децата да станат програмисти, но е възможно да ги научим на неща като WordPress, HMTL, дизайн и като цяло да ги запалим да се развиват в тази сфера. Търсят преподаватели и учебна програма в тези сфери. 

Тъй като част от вас са минали курсът Web Fundamentals (HTML + CSS), а някой са се изявили като трейнъри, асистенти, водят подготовки и прочие, решихме, че може да искате да се включите в тази доброволна кауза. За "учебна програма" може да се ползват материалите от нашия курс

Призоваваме всички желаещи да допринесат в обучението на децата, лишени от родителска грижа, да се запишат тук. Ние ще дадем вашите координати на организаторите. Благодарим предварително!

51
Events
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Привет на всички. Добре е че SoftUni помага на тези деца. Въпроса ми е, дали ние от SoftUni ще им водим обучение само по WEB или може и други сфери на ИТ индустрията.

0
AlexAlexandrov avatar AlexAlexandrov 9 Точки

Привет, bsdemon, конкретно при едноседмичния курс обучението ще е по уеб. Ако имаш идеи за други ИТ сфери - можем да ги обсъдим и да пробваме да предизвикаме някакъв интерес сред децата. Според мен всяка възможност да ги запалим по технологиите си струва.

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Колеги, днес в 19:00 е запознаването с децата в бар "+Това" (близко до парк Заимов). Всеки, който е доброволец за проекта или иска да стане е добре дошъл да заповяда. Ако има някой, който си е в София и може и ще ходи - нека да се свърже с мен да се видим отпреди това.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.