Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
lstoyanov00 avatar lstoyanov00 0 Точки

Compile Error

Здравейте колеги,

Имам изключително досаден проблем и не знам къде да търся решението. Естествено потърсих във форума, но за жалост без резултат. Когато се опитам да кача задача в джъдж ми изписва Compile time error

Кодът е следния :

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Excellent_Result
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var grade = double.Parse(Console.ReadLine());
            if (grade >= 5.50)
            {
                Console.WriteLine("Excellent!");
            }
        }
    }
}

Супер базов и работи без проблем във VS 

Грешката, която получавам съдържа следната информация:

Compiled file is missing. Compiler output: C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:1:7: error: expected nested-name-specifier before 'System'
 using System;
       ^~~~~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:2:7: error: expected nested-name-specifier before 'System'
 using System.Collections.Generic;
       ^~~~~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:3:7: error: expected nested-name-specifier before 'System'
 using System.Linq;
       ^~~~~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:4:7: error: expected nested-name-specifier before 'System'
 using System.Text;
       ^~~~~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:5:7: error: expected nested-name-specifier before 'System'
 using System.Threading.Tasks;
       ^~~~~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:11:26: error: 'string' has not been declared
                          ^~~~~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:11:35: error: expected ',' or '...' before 'args'
                                   ^~~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:19:5: error: expected ';' after class definition
     }
     ^
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp: In static member function 'static void Solutions_SimpleConditions::Program::Main(int*)':
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:13:13: error: 'var' was not declared in this scope
             var grade = double.Parse(Console.ReadLine());
             ^~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:14:17: error: 'grade' was not declared in this scope
             if (grade >= 5.50) ;
                 ^~~~~
C:\Windows\TEMP\ExecutionStrategies\rwmfjffu.glz\tmpB616.tmp.cpp:16:17: error: 'Console' was not declared in this scope
                 Console.WriteLine("Excellent");
                 ^~~~~~~

Ако някой има идея защо не го приема бих бил благодарен да сподели :)

Тагове:
0
C# Fundamentals
kr056 avatar kr056 37 Точки

Погледна ли долу в judge-а като го субмитваш какво избираш от падащия списък,може да не е на C# code?

0
lstoyanov00 avatar lstoyanov00 0 Точки

Ами за жалост е на C#

Programming Basics - C++ 

и 

Programming Basics - Exercises 

Къде е правилното място за качване, макар че и на двете ми дава същата грешка

0
koksibg avatar koksibg 878 Точки

Това е правилното място - избираш отдолу езика - C#:

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/152#1

Току що копирах твоя код в Judge и ми даде 33 точки (а не 100), а не тази компилационна грешка, и това е защото си забравил да допълниш това:

else
            {
                Console.WriteLine("Not excellent.");
            }

0