Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

tsonev87 avatar tsonev87 3 Точки

Tech Module натовареност

Здравейте,

понеже успешно завърших Programming Basics модула, трябва да реша дали да продължа обучението си в Tech Module. Имам няколко въпроса към вече преминалите го, най-вече относно натовареността на курса:

1) Колко лекции седмично има?

2) Курсовете Programming Fundamentals и Software Technologies  заедно ли се провеждат или първо е единия курс от модула и след като се вземе е другия. Същия въпрос важи и за изпитите им.

Интересуват ме тези неща, понеже работя редовни 8 часови смени и програмирането ми е като допълнително занимание, но ако ще се захващам искам да знам, че ще ми стига времето, а не колкото да отбия номера. Моля, който е бил в подобна ситуация да помогне с инфо.

Благодаря предварително.

0
Fundamentals Module
AtanasovAtanas avatar AtanasovAtanas 414 Точки

Здравей, тъкмо завршвам tec module. Първо е programming fundamentals и веднага след него е software technologies. Programming fundamentals e 4 дни в седмицата - две лекции и две уражнения. Курса е тежък за начинаещи и изисква време. След него следва software technologies. Целта на курса е да те насочи кой език да продължиш да учиш, а не да научиш всичко на четирите технологии. 

1
tsonev87 avatar tsonev87 3 Точки

Software technologies и той ли е 4 дни в седмицата. На Programming fundamentals след всяка лекция и упражнение ли има домашно? И при software technologies?

0
AtanasovAtanas avatar AtanasovAtanas 414 Точки

Software technologies е 5 дни в седмицата, като графика е варира (тоест една седмица можеш да имаш 3 лекции и 2 упражнения, а другата наобратно, на часовете са еднакви за всяка седмица, което е хубаво за хора с ограничено времо). Там домашните са доста по-малко, защото материала е доста труден и не се очаква да се разбере напълно, защото не е това целта на курса.

Лекциите от programming fundamentals вървят с лабове, които не са задължителни, но са силно препоръчителни. На следващия ден имаш упражнение, което всъщност се води и домашна. 

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Първо е Programming Fundamentals, който е с две лекции и две упражнения на седмица, а след като мине изпита започва Software Technologies, който има пет занятия седмично. Като натоварване Fundamentals е по-тежкият курс от двата, но дори и ако не се получат нещата ще имаш време да си наваксаш материала докато вървят технологиите и да се явиш на поправка в края на модула. Технологиите е по-скоро опознавателен курс с доста лесен изпит и натоварване общо взето по желание по време на курса, като всъщност е и незадължителен за продължаване напред в професионалните модули (само кредитите за дипломата).

0
tsonev87 avatar tsonev87 3 Точки

Благодаря. След всяка лекция и упражнение ли има домашно на двата курса?

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Домашни има след всяко упражнение, като имат едноседмичен срок за предаване. След лекциите на Fundamentals също се дават задачи, които се водят Lab и не са задължителни, а само за практика. Като цяло домашните са 10% от крайната оценка (освен ако нямаш максимум точки - тогава нямат значение), така че не е проблем ако някоя седмица не успееш да ги предадеш (а и има готови решения в GitHub и по форума). Все пак е хубаво да ги правиш, тъй като с решаване на задачи се учи материала най-добре, особено за Fundamentals курса. 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

щом работиш.моя съвет е изкарай programing fundamentals extended.И аз съм на 8 часа редовна,и нямах проблеми.Другото което мога да кажа е че сега 1-2 месеца докато обявят следващия курс продължавай да учиш прочети книгата на Наков или нещо друго кодирай някакви неща,ше ти помогне доста като познаваш вече материала още с започването на изпита.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.