Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Exam] PHP Basics - 29 август, 31 август 2014 - решения, впечатления, резултати

Здравейте, колеги!

И? Как мина изпитът за вас?

Тъкмо свършихме последния изпит - голяма забава - много интересни задачки. 

Първа и трета от раз. Четвърта - супер забавна и приятна, забавлявах се с обекти, но не изкарах 100.

Втора - без коментар - не харесвам regex - добър повод да го науча :)

Та, споделете впечатления, решения на задачите ви?

 

Ще ходим ли на поправката :):):)

п.п. Да знаете, че за поправките ще можем да се записваме до самото начало на съответния изпит, така че имаме време да решим на какво ще се явяваме.

Тагове:
8
PHP Web Development Basics 31/08/2014 16:56:58
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Аз искам да коментирам един аспект от задачите, просто да си кажа мнението за него. Значи беше ни казано, че ще има една лесна задача, една задача за стрингове, по-сложна задача и накрая една задача за асоциативни масиви. Та въпросната задача 4-та от изпита на 29-ти вечерта(която колегата по-горе коментира), предполагам е тази с асоциативните масиви. Всичко хубаво, но 50% от решението й е свързано със знанието на регекс и работа със стрингове. Аз може да съм някакъв нечовек на асоциативните масиви, но ако не се справя с парсването на входа, няма да си реша задачата. После някой ще каже еее, ти не знаеш асоциативните масиви, а това може въобще да не отговаря на истината.

Разбира се, че е трудно постижимо в една задача да се прави само едно нещо, но в случая не мисля, че се е наблегнало основно на асоциативните масиви в задачата. Да, има ги и без тях трудно ще я реши човек, но и без регекс и стрингове(и то на доста прилично ниво) също няма да я реши. Всъщност като се замисля, основната част от решението на уж задачата за асоциативни масиви си е парсването на входа. Аз като си нацепя входа, колкото и да съм некадърен с асоциативните масиви, все ще взема някакви точки.

Тези неща са важни, защото човек все пак се готви на база на изнесената информация. Човек може да наблегне на масивите и да реши, че втора задача с регекса и стринговете може и да я пропусне или да се тества на момента. Ако обаче знае, че стринговете и регексовете ще са застъпени на повече от една задача, подготовката му може да е съвсем различна!

3
03/09/2014 21:15:43
genov1824 avatar genov1824 54 Точки

Здравейте,

Стана ми интересно, защото имам "Точки: 37.75" и съм "Място: 204". Пише ми че е невзет, това означава ли, че всички след мен са с невзет, защото на JavaScript съм Точки: 41.41 и Място: 267 и имам 3.60 като оценка. Та ми стана интересно как са направени нещата, защото съм по-напред в класирането 204 а съм с невзет, а на другия съм с 60 места по назад и имам 3,60. Има ли формула като в телерик 1/3 отпадат или не?

Благодаря за отделеното време.

Поздрави,

Петър Генов

0
VenIT avatar VenIT 63 Точки

Здравейте колеги,
ето две мои решения на 4-та задача SoftUni students от 31 .
- По-дългият вариант SoftUni students  87/100

-Якия вариант SoftUni students   100/100

0
Archy avatar Archy 8 Точки

Моментът, в който решаваш задача с асоциативни масиви и си кажеш "А, вчера видях нова функция array_combine,чакай да я ползвам".В който всичко ти е вярно,но не ти дава точки и си викаш WTFFFF, и губиш 4 часа в търсене къде бъркаш, губиш време , енергия,нерви,защото нямам как да оставиш задача,която знаеш,че е вярна и сигурно си пропуснал някоя запетая някъде. От която задача зависи дали ще си вземеш изпита или не и накрая се оказва, че тази функция,която си си решил да пробваш гърми в judge-а и заради това не ти дава нужните точки. В който се чудиш, как пък мога да знам аз, че това е грешката и че не мога да ползвам тази функция. Безценно!

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Функцията работи перфектно в джъджа.

Пробвах следния код

 

<?php
  $keys = ['a', 'b'];
  $values = [1,2];
var_dump(array_combine($keys, $values));

 

И аутпутът ми беше:

 

Your output:
array(2) {
  ["a"]=>
  int(1)
  ["b"]=>
  int(2)
}
0
Archy avatar Archy 8 Точки

Именно!!!!!!!!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.