Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ttitto avatar ttitto 1153 Точки

МТМ Колеж - Сериозни разминавания с първоначалната информация

Здравейте колеги,

Току що разговарях с информационния център на МТМ колежа и съм меко казано БЕСЕН от информацията, която доста нахално ми съобщиха от там.

първо: оказва се, че ще се водим две години при МТМ и една година при СофтУни, което означава че две години ще плащаме високата такса при тях. Първоначално беше обявено 2 години в Софтуни и една в МТМ.

второ: оказва се, че семестриалната такса не е 700лв, както е обявено на сайта на МТМ, а е 810 лв. Семестърът е три месеца.

трето: оказва се, че студенти от софтуни могат да запишат единствено и само редовна форма на обучение, което е в сериозно протиоворечие с изнесената от представителите на МТМ информация на 16ти април на семинара

четвърто: Оказва се, че можело да се запишем само до 31.05, но по някакво изключение можело максимум до края на тази седмица да направим записване. На семинара информацията беше, че можем да се запишем през септември

МОЛЯ, за официална позиция на СофтУни по горните точки!!!

 

PS. Знам че има две други теми по въпроса, но те не обхващат всички аспекти на проблема и не завършват с официална информация.

35
Предложения и проблеми 09/09/2014 21:34:02
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

На мен в студентската ми книжка пише специалност "Предприемачество".

Ще пише ли "Е-Предприемачество" в дипломата или просто така е кръстен съвместният блок? Ако е второто - мисля, че е редно да се коригира в раздела "специалности", защото реално информацията не е вярна.

Една буква е, но носи доста съществено значение... :)

6
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Жалко че БСУ дойде толкова късно :(

5
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравейте,

След като вчера разговаряхме по телефона с представил на МТМ Колежа и се разбра, че срещата няма да се състои тази седмица, искаме да Ви кажем следното:

  1. Информацията, която Petya даде преди няколко дни е актуална и вярна;
  2. Срещата с представителите на колежа ще се проведе на 23 септември - след нея ще имаме повече информация и ще може да Ви отговорим изчерпателно на въпросите;
  3. Ще помолим срокът за кандидатстване да бъде удължен, т.е. да не е до 25 септември (както беше обявено);
  4. При въпроси може да се обръщате към нас или към МТМ Колежа: e-mail: info@mtmcollege.bg; tel.: 02/4456148, 02/8558551, 02/9555363, 02/8567082.

 

6
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Благодаря, че продължавате да ни информирате по темата!

Заради това отлагане да не се окаже накрая, че пропускаме срока за записване в останалите университети-партньори?

1
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Не се притеснявайте! Срокът за записване за ВСУ и БСУ е до края на месец септември, т.е. до 30-ти.

0
10/09/2014 14:09:48
Lili26 avatar Lili26 48 Точки

Много се радвам, че  ttitto отвори тази тема. Аз се записах в МТМ колежа, но ако недоразуменията не се изгладят и противоречията не бъдат изцяло изчистени ще се откажа. Не искам да бъда песимист и търпеливо ще изчакам срещата на 23 септември. За съжаление нотката на разочарование си остава...

7
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Аз съм в същото положение. Уви след като обещаното "дистанционно обучение" или "онлайн" обучение, където (цитирам) "дори изпитите се правят онлайн" оказва се не съществува, и у мен остава единствено разочарование. Дано се изяснят нещата, защото доста хора са готови да прекъснат "обучението" си в МТМ преждевременно.

6
tsvetelin.tsvetanov.9 avatar tsvetelin.tsvetanov.9 13 Точки

А самото плащане за МТМ кога става - в момента на записване при тях или има някакъв срок?

 

0
Lili26 avatar Lili26 48 Точки

Първо трябва да се запишеш. Аз и няколко студенти имахме нещо като интервю в СофтУни с представители на МТМ колежа. Изискват 2 снимки паспортен формат и копие от диплома за средно образование. На място попълваш формуляр. След интервюто ми дадоха картонче с номер и банкова сметка, по която да преведа таксата. След като платих отидох на място при тях с платежното и ми дадоха студентската книжка. 

1
Roumen avatar Roumen 127 Точки

Значи и интервю имало, не става ли просто да отидеш да си платиш и да си вземеш студентската книжка? Самата процедура ме интересува колко време отнема, защото ако трябва да идвам до София първо да се запиша, после пак в друг ден за интервю и на края трети път да си взема книжката вече ще стане доста неудобно.

 

Давам идея за утрешната среща за това как може да се улесни процедурата. Всичко да става онлайн през сайта, да може да се приложи сканирано копие на дипломата, личната карта и снимки в дигитален формат, както и да се попълни уеб форма (или да се прати някакъв pdf) с лична информация и всичко което им трябва, като всичко това да е 100% онлайн. А вече като се плати таксата да има и опция да изпратят книжката по куриер (разбира се за сметка на получателя). Вече ако много държат да има интервю да може и по skype, или телефона, или вместо него да искат едно мотивационно писмо например.

2
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Донякъде си прав, но написаното от теб звучи малко като: Да им платя по банков път и да ми изпратят дипломата с куриер.

1
hedwin avatar hedwin 8 Точки

Когато ходих да се записвам успях за един ден.

Отиваш директно в МТМ колежа като си носиш нещатата, които са ти поискали - снимки, копия на диплома и тн.

Ако като мен не познаваш града, наблизо има банка където можеш да платиш 50-те лева + 5 лева такса, защото тяхната сметка е в друга банка. (има и друга такса от порядъка на 25 при тях).

По-добре отиди по-рано, защото има вероятност някой от администрацията да липсва, в моя случай мисля беше декана, така че нямаше как да ми подпише книжката и си постоях известно време докъто дойде.

Като всяка администрация, служителите са малко дръпнати, затова малко по-настоятелно и би следвалло да свършиш всичко в рамките на 30-40 минути. Няма интервю, само кратка анкета, която си е за тях.

 

В крайна сметка, можеш да се справиш и с едно ходене, но не и без да отидеш изобщо.

 

Успех :)

2
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравейте,

Както обещахме, днес ще се проведе среща между СофтУни и представители на МТМ Колежа. Всички разминавания в предоставената информация ще бъдат коментирани. Ще получите точна и ясна информация най-късно до обяд на 24 септември.

8
verito898 avatar verito898 265 Точки

Какво стана с въпросната среща  , все пак утре мисля е крайния срок за подаване на документи в МТМ ? 

Благодаря предварително  :)) 

0
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Вече пуснаме информацията, която Ви обещахме! Ако имате въпроси, не се колебайте, а ни питайте!

0
24/09/2014 13:06:47
tsvetelin.tsvetanov.9 avatar tsvetelin.tsvetanov.9 13 Точки

Крайният срок за записване все още ли е до утре?

0
axl894 avatar axl894 38 Точки

Това значи ли, че щом е задочна формата на обучение се губят студентските права?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Не се губят студентски права, но не може да се ползвате от някои преференции като например карта с намаление за ползване на градския транспорт.

0
24/09/2014 18:12:09
axl894 avatar axl894 38 Точки

А какво ще рече "записване за редовно обучение по желание"?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Като отидеш да се запишеш, да кажеш дали искаш задочна или редовна форма на обучение. By default те записват задочно.

1
24/09/2014 18:31:17
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.