Loading...
sasholipchev avatar sasholipchev 19 Точки

[Feedback] Защо не бих се възползвал от намалението за софтуерните продукти на Adobe Creative Cloud към цялостната програма

Здравейте екипа на СофтУни,

Със този пост бих да изразя не толкова недоволството от не добре предоставената възможност, за закупуване на преференциални цени,  софтуерните продукти на Adobe Creative Cloud, към пълната програм на SoftUni Creative.

А, да дам обратно връзка, относно неудобството в логистиката, което част от изискванията за придобиване на софтуерните продукти.

Като увод, знаем че софтуерните продукти Adobe Creative Cloud, се предоставят на курсистите, записали цялостната програма по Creative, на преференциална цена от 70 лв. за лиценз от 1 година на ползване. Което ако разбирам правилно е горе-долу и самия срок на цялото програм (може би 1 месец бонус време). Т.е. не означава, че след 1 година аз пак може да дойда в СофтУни, да заплатя съответно 70 лв. и отново за срок от 1 година да имам лиценз на софтуерните продукти. И както изискването към процедурата на инсталация е, да стане на място в сградта на унивеситета.

Относно изискването е и насочена моята обратна връзка.

Преди да продължа искам да кажа, че напълно разбирам за ограничениета, които са наложение от самия лиценз, като начин на дистрибуция. Предполагам, че лиценза е свързан към един account, както и, че лицензът е обвързан с устройството на което се инсталира.

И тук идва неудобството от логистиката, което е необходима за да може хора, като мен, които ползват настолни компютри да се сдобият със съотвения лицензиран набор от софтуерни продукти на преференциалната цена, за участници в курса.

Ами, ще карам направо и без формалности. Ок, цената е много добра, дори и не включващите обновления за срок от 1 година на софтуерните продукти, цената все още звучи привлекателно и наистина много изгодно. В сравнение с реалната пазарна цена  от около 1400 лв. за година.

Е нека да сметнем все пак и реалността която е зад промоционалната цена от 70 лв.

За да, мога да се възползвам от лиценза на преференциалната цена, аз трябва да реша проблема от около 50 км логистика. По 25 км. отиване и връща от вкъщи до сградата на университета и обратно. Което трябва да стане в точно указан предварително час от екипа на СофтУни. Което е напълно разбираемо. Мисля, че сега трябва да разгледаме и вариантите за решаването на този логистичен проблем. А именно как ще си пренаса настолния компютър, който само за протокола, е около 10 кг. Т.е. със сигурност градския транспорт като начин на лигистика, ще бъде не много удачен. Дори крайно неудобно решение. Следва да се ползва друг транспорт. За в случая всеки лек автомобил бил свършил работа. Но възниква въпроса, колко би струвал такъв превоз. Ако нямам личен автомобил. Ще трябва да реша и друг логистичен въпрос. Да се съобраза с времето в което мога да ползвам друг автомобил, съобразено с времето на представителя от СофтУни, който ще извърши инсталацията на лиценза. Това ще е предпоставка за много други малко логистични проблеми които ще възникнат за разрешаването на основната логистика.

Да речем, че все пак е намерен варянт да закарам компютъра си до СофтУни и лиценза бъде инсталиран. Възниква друг логистичен проблем. Ако се наложи да бъде преинсталирана операциоинната система на компютъра. Отновно трябва да занеса компютъра и отново трябва да се реваша по-горе описанта логгистика. 

Причини за преинсталиран на операционна система всякакви от софтуерен характер, до хардуерен проблем.

Какво ще стане ако компютъра ми се развали точно 1-2 дена преди краен срок за даден курсов проект и се наложи преинсталация на операционата система? И други такива случаи които отново ще предизвикат същия логистичен проблем описан по-горе.

Единственото което искам да кажа е, че начина на предоставяне не е удачен за всеки. Разбирам, че Creative е пилотна програма и вероятно още много казуси ще възникнат до края на програмата, но мисля, че доста други пилотно програма също са вече преминали. Отново казвам, че разбирам изискванията и ограниченията за предоставяне на софтуерните продукти, но за съжаление други неща не са съобразение в случай, че има студенти които не могат да си позволят логистичния проблем, за да бъде извършена инсталацията. Чудя се студентите в програмта от други градове, какво им е мнението за този казус.

Благодаря на всеки койото е отделил време да прочете поста и отговори. Както и благодарности на всеки от екипа на СофтУни, отделил време за отговор.

 

 

0
SoftUni Creative
PreslavaPetrova avatar PreslavaPetrova 13 Точки
Best Answer

Привет!

Страхотно е, че давате градивна обратна връзка! :) Реших да напиша нещо по въпроса, макар и да е доста по-късно. Аз самата съм модератор на фейсбук групата на цялостната програма и контактувам с част от екипа на SoftUni Creative. Вярно е, че лиценз предложението има няколко недостатъка, които може би го правят неудобен за голяма част от учащите. Фактът е, че като сериозна учебна организация, SoftUni са длъжни да предожат някакъв вариант за достъп до лицензирани софтуери. Не мога да говоря от тяхно име, но предполагам, че за в бъдеще биха могли да излисмят и по-работещ механизъм. 

Пиша този коментар във връзка с това, че тъй като програмата е пилотна версия, екипът на Soft Uni направи компромис и позволи инсталация онлайн. Самата аз се възползвах от това, защото съм от Велико Търново. Странно ми е, че това не е достигнало до Вас, защото при контакт с екипа се предлагаше като вариант: първо само за хората от чужбина, а след това и за всички, които не биха могли да се явят на място. Искрен (технически поддържащото лице) извърши всички инсталации сам. Дори нямам на представа колко време му е отнело това. Факт е, че го направи.

Разбирам аргументът Ви за техническа повреда. Отговорът ми е, че се свързвате с тях. Дори и по някаква причина да откажат или да нямат физически възможност да инсталират всичко наново дори не може да се каже, че сте "изгърмяли" с тези 70лв., защото реалната сума е много по-висока, както и Вие отбелязвате. Факт е, че ще трябва да се сдобиете със софтуера по някакъв друг начин, което го има като фактор така или иначе. Софтуерите могат да се закупят и от Замунда. При мен също имаше проблем с Фотошоп. Свързах се отново с него и насрочихме нов час за преинсталация. Не казвам, че беше лесно, но не беше невъзможно и екипът беше така добър да се отзове.

Надявам се куръст да тече гладко и интересно. Не приемайте този коментар като оборване. Реших просто да споделя за моя случай. Информация за разни административни и технически въпроси можете да намерите както в Creative групите във фейсбук, така и чрез имейл или телефон ( + 359 897 230 250 ; creative@softuni.bg)

Поздрави и успех!

0
sasholipchev avatar sasholipchev 19 Точки

Здравейте,

Благодаря за отделеното време да напишете отговор. 

Изглежда, че от SoftUni са осъзнали ако не навреме то поне не толкова късно, че трябва да се предложи и дриго решение. За достъп до предоставените на промоционална цена за курса, софтуерни продукти.

За съжаление, до мен информация за алтернативна, не на място, инсталация достигна само като коментар, по отношение на хора които са извън странта във Facebook chat група. Дори и след запитване по електронна поща и по телефонно, екипа до SoftUni . Не получих подобен отговор, при въпроса да ли има и алтернативно решение за инсталация на софтуера.

Нещо което не разбирам. Колкото и да е пилотен проекта, не е като да е първия курс. Най-вероятно се е налагало да се мисли върху подобно решение, за предоставяне на софтуери с лиценз. Дори и да не са имали решение, най-веротно са можели да вземат пример/идея от други учреждения, занимаващи се с обучение, включващо Online форма.

Допускам и разбирам, опасенията им от възможността, много хора да искат да се възползват от алтернативна инстация. Което при участници от 600 човека едвали би станало толкова лесно, имайки в впредвид, че всеки би проявил претенции за времето за извършване на инсталация.

Пожелавам на SoftUni, наистина да почнат да се учат от грешките си. Казвам го не защото се чувствам обиден в случая от казуса. Но се разочаровах доста от организацията, по отношение процеса на обучение, на административно и до някъде техническо ниво. Имах по-голями очаквания, имайки в предвид, че се промотират като "иновативен и модерен образователен център,". За момента не виждам да е такъв. Подобно обучение предлагт и други учреждения. Единственото което за мометна наистина ме привлича и по-различно от други учреждения, е програмата на курсовете.

Поздрави и успехи!

0
PreslavaPetrova avatar PreslavaPetrova 13 Точки

Аз имам същите наблюдения. Радвам се, че ги споделяте открито, но и доброжелателно :) Да им пожелаем успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.